MKS najlepszy po raz piąty 31.07.2006r.
Zwycięstwem czerwono-niebieskich z Debrzna zakończył się VIII turniej piłki nożnej o Puchar Lata rozgrywany tradycyjnie od 1999 roku w naszym mieście kilkanaście dni przed startem ligi. Piłkarze rywalizowali w upalnej pogodzie na twardym jak beton boisku, którego murawa miała kolor znacznie odbiegający od zielonego. Z pomocą MKS-owi kolejny raz przyszli niezawodni strażacy z OSP Debrzno polewając w trakcie imprezy pola karne, na których źdźbła trawy nie uświadczysz... Na pomoc innych czynników w mieście nad Debrzynką raczej trudno liczyć.
Zawody miały interesujący, zacięty przebieg. O końcowej kolejności w turniejowej tabeli zadecydował bilans gier między trzema czołowymi drużynami, ponieważ zgromadziły one po sześć oczek.
MKS grał poprawnie, były momenty naprawdę solidnej gry, ale i przestoje. Ciągle budzi niepokój sytuacja kadrowa debrznian, o czym świadczy czternastoosobowy skład na turniej rozgrywany w roli gospodarzy. Debiut w ekipie seniorów zaliczył Kamil Sieg, po dwuletnim rozbracie z piłką nożną (wcześniej grał kilka sezonów w juniorach MKS-u). W meczu z Iskrą obydwa gole dla naszego zespołu padły po szybkich atakach, a nieznaczną przewagę przez długi czas posiadali dretynianie. Z kolei wynik spotkania z Krajną jest nieco mylący, gdyż szczególnie w pierwszej połowie to goście kilka razy groźnie zaatakowali bramkę Roberta Rutyny. "Norris" momentami zwijał się jak w ukropie, a w jednej sytuacji wyręczyły go słupek i poprzeczka (prawie jak Zygmunta Kuklę w pamiętnym meczu Polska - Brazylia na mundialu w 1978 roku). Zwycięstwo debrznianom zapewnił niezniszczalny Mirosław Kisełyczka, przy czym drugie trafienie było bardzo efektowne, bo zdobyte po rzucie wolnym. Krajna w całym turnieju grała nieskutecznie, a w meczu z MKS-em w ostatniej minucie nie wykorzystała nawet rzutu karnego (Marcin Fąs trafił w słupek). Ciekawostką jest fakt, że właśnie ekipa ze Sławianowa jako jedyna nie wie jeszcze w jakiej klasie rozgrywkowej rozpocznie za niespełna dwa tygodnie nowy sezon. 2 i 6 sierpnia rozegra mecze barażowe o miejsce w okręgówce z Kłosem Budzyń.
Ostatnim akordem turnieju była emocjonująca dogrywka na rzuty karne w wykonaniu Kisełyczki i Pawła Wegnera. Obaj jako jedyni uczestnicy zawodów zdobyli po dwa gole i właśnie konkurs jedenastek miał zadecydować o pierwszeństwie w klasyfikacji strzelców. Strzały debrznian bronił golkiper Iskry Aurelian Kierzk, który był bezradny aż trzynastokrotnie (!), gdyż dopiero w siódmej kolejce pomylił się Wegner i trofeum króla snajperów przypadło w udziale najbardziej doświadczonemu piłkarzowi MKS-u. Ponadto wyróżniono Rutynę (najlepszy bramkarz) i obrońcę Iskry Piotra Mazurka (najlepszy zawodnik).
Wygrana MKS-u była już piątym triumfem w historii Pucharu Lata naszej drużyny. Dla czerwono-niebieskich ostatnim sprawdzianem przed ligą będzie wyjazdowa potyczka z Kamionką Kamień Krajeński 6 sierpnia o godz. 18:00. I chociaż do ligi zaledwie 12 dni wciąż mnóstwo znaków zapytania jeśli chodzi o personalia drużyny seniorów.

Wyniki VIII turnieju o "Puchar Lata" »