Mistrzowie pięć lat później... 14.05.2014r.
Wiosną 2009r. drużyna juniorów starszych (A) MKS-u Debrzno po pasjonującym finiszu zdobyła mistrzowski tytuł w klasie okręgowej i uzyskała prawo gry w barażach o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów. Wprawdzie w rywalizacji z Jantarem Ustka czerwono-niebiescy okazali się potem słabsi i ostatecznie nie zdołali wywalczyć promocji, jednak i tak, patrząc na historię klubu znad Debrzynki jest to najbardziej wartościowe osiągnięcie grup młodzieżowych.

Ponieważ czas nie stoi w miejscu i mija już pięć lat od tamtych miłych wydarzeń, z tej okazji zawodnicy zespołu prowadzonego przez trenera Mirosława Kisełyczkę spotkają się w trakcie okolicznościowego meczu. Imprezę przewidziano na sobotę 31 maja o godz.17.00 na Orliku przy Stadionie Miejskim. Prawo gry mają oczywiście wszyscy piłkarze, którzy w edycji 2008/2009 zaliczyli przynajmniej jedno spotkanie w lidze. Łącznie było ich aż 33, w kolejności wg liczby rozegranych potyczek: Dariusz Piekarski, Damian Bronowicki, Krzysztof Dudzic, Jakub Wołek, Przemysław Szczubiał, Wojciech Romanowski, Tomasz Sekta, Tomasz Kowalczyk, Marcin Walkiewicz, Łukasz Dudzic, Rafał Posert, Bartłomiej Lica, Michał Birosz, Patryk Borkowski, Wojciech Szeliga, Wojciech Taras, Patryk Klejdysz, Wojciech Marczak, Dawid Białas, Bartłomiej Bucholc, Maciej Maślanyk, Rafał Małecki, Karol Ryngwelski, Ernest Weigelt, Mateusz Bucholc, Marcin Molenda, Zbigniew Sielski, Marcin Lisewski, Damian Pawlik, Andrzej Wałaszewski, Alan Molenda, Michał Obarzanek i Piotr Szymanówka.

Warto podkreślić, że z tego grona aż osiemnaście osób (K. Dudzic, Szczubiał, Romanowski, T. Kowalczyk, Ł. Dudzic, Lica, Birosz, P. Borkowski, W. Taras, P. Klejdysz, Marczak, B. Bucholc, Maślanyk, K. Ryngwelski, M. Bucholc, M. Molenda, Lisewski i A. Wałaszewski) zagrało później (lub w okresie, gdy byli jeszcze juniorami) w ekipie seniorów "emkaesiaków". Dla części z tych zawodników skończyło się na śladowych występach, ale w wielu przypadkach przygoda z dorosłym futbolem trwa do dziś. 31 maja będzie okazja nie tylko do pobiegania za piłką, ale także powspominania oraz rozmów na sportowe (i nie tylko) tematy... Zapraszamy!