Z Chojniczanką Chojnice na otwarcie zmodernizowanego stadionu 13.06.2014r.
Klamka zapadła: w pierwszym oficjalnym spotkaniu na nowej murawie Stadionu Miejskiego MKS Debrzno zagra z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice! Te atrakcyjnie zapowiadające się dla kibiców i samych piłkarzy w czerwono-niebieskich kostiumach zawody odbędą się w środę 16 lipca 2014r. o godz.18.00.

O tym, że "emkaesiacy" dążyli do tego, aby na inaugurację wyremontowanego obiektu ugościć ekipę z wyższej półki było wiadome od wielu miesięcy, a dokładnie od listopada ubiegłego roku, kiedy rozpoczęły się prace na ul. Sportowej. Już wówczas w grę wchodził klub z odległego o 32 km od Debrzna grodu Tura i wstępne rozmowy z władzami Chojniczanki wskazywały na to, iż jest to jak najbardziej możliwe. Temat zgodnie z ustaleniami powrócił kilka tygodni temu, a ostatecznie został sfinalizowany wczoraj, gdy domówiono konkretny termin i godzinę.

Oczywiście szerzej o tym piłkarskim wydarzeniu napiszemy wkrótce, obecnie sygnalizujemy natomiast całość po to chociażby, aby wszyscy sympatycy futbolu w Debrznie i okolicach zarezerwowali sobie jedyne w swoim rodzaju (nie mamy wątpliwości, że tak będzie) popołudnie w środku lata i stawili się na tę wyjątkową sportową imprezę. Zapraszamy tym bardziej, że jak zapowiadają chojniczanie ekipa Mariusza Pawlaka przyjedzie na okolicznościowy mecz w najsilniejszym składzie, czego zresztą od początku pragnęliśmy.