Licencja bez najmniejszych problemów 19.06.2014r.
Na posiedzeniu w dniu 16 czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poddała procedurze rozpatrzenia wnioski składane przez kluby klasy okręgowej w celu uzyskania "papieru" na grę w rozgrywkach mistrzowskich na edycję 2014/2015. Miło nam donieść, że w gronie tych, którzy otrzymali stosowne pozwolenie w pierwszym terminie znalazł się MKS Debrzno.

Razem z czerwono-niebieskimi licencję otrzymało również sześciu innych przedstawicieli słupskiej okręgówki, a mianowicie Czarni Czarne, Karol Pęplino, KS Damnica, Diament Trzebielino, Skotawia Dębnica Kaszubska i GTS Czarna Dąbrówka (w tym ostatnim przypadku z nadzorem infrastrukturalnym). Oprócz tego zaakceptowano dokumentację nadesłaną przez MKS Władysławowo, GKS Sierakowice, Start Mrzezino i Sporting Leźno (gdańska klasa okręgowa grupa I) oraz Wisłę Korzeniewo, Orzeł Subkowy, Radunię Stężyca i Grom Nowy Staw (gdańska klasa okręgowa grupa II).

Jak łatwo obliczyć spośród 48 klubów tego szczebla z woj. pomorskiego jedynie piętnaście usłyszało na dziś decyzję "na tak". Pozostałym związkowi działacze dali czas do 19 czerwca na załączenie uzupełnień lub uregulowanie zaległości finansowych, bo i taka przyczyna legła u podstaw negatywnego werdyktu. Co ciekawe w tym gronie są również trzy, które w ogóle nie złożyły dokumentów: Orzeł Trąbki Wielkie, Czarni Pruszcz Gdański i Centrum Pelplin.

Przypomnijmy, że podlegające ocenie wnioski nie uwzględniają oczywistych zmian, jakie zajdą w składach trzech grup na przyszły sezon, a jedynie stan faktyczny na kończącą się właśnie kampanię 2013/2014. Nie dotyczą więc klubów, które awansują do okręgówki z klasy A lub spadną do niej z IV ligi.