Zgłoszenia do rozgrywek juniorów 05.07.2014r.
Trzy zespoły młodzieżowe będą reprezentować MKS w nadchodzącej edycji 2014/2015 w klasie okręgowej. Ostatni raz (i jedyny w historii emkaesiaków) taka sytuacja miała miejsce w kampanii 2000/2001. Obok występujących w poprzednim sezonie drużyn juniorów B (trener Łukasz Płóciennik) oraz juniorów D1 (Sebastian Stalka) czerwono-niebiescy zgłosili team E2, czyli złożony z zawodników urodzonych w 2005r. i młodszych, szkolony przez Sławomira Słonkę.

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN podała listę klubów, które wyraziły chęć startu w lidze w każdej z kategorii wiekowych. Poniżej prezentujemy ją, oczywiście uwzględniając tylko te rozgrywki, w których znajdą się debrzneńscy piłkarze.

Juniorzy B

Polonez Bobrowniki, Skotawa Budowo, Bytovia Bytów, Leśnik Cewice, Chrobry Charbrowo, Chojniczanka Chojnice, GTS Czarna Dąbrówka, Piast Człuchów, MKS Debrzno, Koral Dębnica, Skotawia Dębnica Kaszubska, Anioły Garczegorze, Granit Koczała, Unia Korzybie, Słupia Kwakowo, Pogoń Lębork, Lipniczanka Lipnica, SSPN Malczkowo-Łupawa, Błękitni Motarzyno, Stegna Parchowo, Pomorze Potęgowo, Brda Przechlewo, Gryf Słupsk, Sparta Sycewice, Jantar Ustka

Juniorzy D1

Echo Biesowice, Zawisza Borzytuchom, Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, Bytovia Bytów, Chrobry Charbrowo, Chojniczanka Chojnice (dwa zespoły), Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, AP Człuchów, MKS Debrzno, Koral Dębnica, Skotawia Dębnica Kaszubska, Dolina Gałąźnia Wielka, Orliki Jezierzyce, Garbarnia Kępice, Słupia Kobylnica, Orzeł Kołczygłowy, Start Łebień, Brda Przechlewo, Studnica Przytocko, Rowokół Smołdzino, Kaszubia Studzienice, Myśliwiec Tuchomie, Jantar Ustka

Juniorzy E2

Chojniczanka Chojnice (dwie drużyny), AP Człuchów, MKS Debrzno, Dąb Kusowo, Trójka Lębork (dwie drużyny), Junior Football Academy Przechlewo, Byki Słupsk, Sokół Szczypkowice, Myśliwiec Tuchomie

Związkowi działacze przystąpią teraz do tworzenia grup. Najłatwiej jak się wydaje będzie z juniorem E2. 11 uczestników naszym zdaniem powinno się podzielić na dwie, północną i południową. W tej drugiej oprócz debrznian zagrałyby dwa teamy Chojniczanki oraz JFA Przechlewo i AP Człuchów. Ponieważ system gier o punkty jest turniejowy (mecze na „Orlikach”) każdy z klubów byłby gospodarzem jednego w rundzie jesiennej i jednego w wiosennej, z wyjątkiem chojniczan, którzy podejmowaliby swoich rywali łącznie czterokrotnie. Czy tak zadecydują organizatorzy rozgrywek przekonamy się wkrótce.

Znacznie trudniej rozdzielić stawkę w kategoriach B i D1, gdzie mamy po 25 drużyn. Możliwości są dwie: albo powstaną trzy grupy (liczebność to 8, 8 i 9 ekip), albo dwie (12 i 13). W pierwszym przypadku rywalami podopiecznych Płóciennika byłyby Bytovia, Chojniczanka, Piast, Koral, Granit, Lipniczanka i Brda, ewentualnie GTS, natomiast przy dwunasto lub trzynastodrużynowym zestawieniu doszłyby zapewne Stegna, Skotawa i Błękitni, może też Skotawia. Z kolei zakładając taki sam scenariusz decyzyjny w rozgrywkach juniorów D1 zagralibyśmy z Bytovią, Chojniczanką (dwie drużyny), Kolejarzem, Czarnymi, AP Człuchów, Koralem, Brdą, a w grupie rozszerzonej doszlusowałyby przypuszczalnie Kaszubia, Zawisza, Myśliwiec i Orzeł.

Wszystko co powyżej to tylko nasza symulacja możliwego rozwoju wydarzeń. Co do wiążących ustaleń należy się uzbroić w cierpliwość, powinny zostać opublikowane za kilka, może kilkanaście dni.