B. Rutyna i Ryhanycz na sprawdzianie w Szczecinie 25.07.2014r.
Przed kilkoma dniami, we wtorek 22 lipca dwaj zawodnicy drużyny seniorów MKS-u Bartłomiej Rutyna i Krystian Ryhanycz przebywali w stolicy Pomorza Zachodniego, gdzie uczestniczyli w testach zorganizowanych przez ekstraklasową Pogoń. Sprawdzian w Szczecinie był przeznaczony dla młodych (poniżej osiemnastego roku życia), uzdolnionych, wyróżniających się piłkarzy, którzy mieli okazję zademonstrowania swoich umiejętności pod okiem miejscowych szkoleniowców.

Był to bardzo pożyteczny wyjazd dla dwóch debrznian i zarazem stanowi sygnał, iż warto starać się o jak najlepszą formę sportową, bowiem w przyszłości może to zaowocować kolejnymi wyprawami na podobne przedsięwzięcia. Wpisuje się to również w długofalową strategię działania klubu znad Debrzynki, w tym Akademii Piłkarskiej MKS-u, ponieważ istnieje realna możliwość zrealizowania w dłuższej perspektywie czasowej identycznych testów, także dla dużo młodszych futbolistów.