Juniorzy wiedzą z kim zagrają 31.07.2014r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN opublikowała postanowienie w sprawie podziału na grupy na sezon 2014/2015 w poszczególnych kategoriach w prowadzonych przez siebie zmaganiach klasy okręgowej młodzieży.

Wspominaliśmy w newsie z dnia 5 lipca o liczbie zakwalifikowanych do gry klubów w interesujących kibiców w Debrznie ligach juniorów B, D1 i E2, do których czerwono-niebiescy zgłosili akces w nadchodzącej edycji. Dokonaliśmy wtedy symulacji najbardziej prawdopodobnego rozdziału teamów do rozgrywek i patrząc na decyzje związku niewiele odbiegają one od tamtych przypuszczeń.

Oto zatem zestaw drużyn w klasach, które nas dotyczą:

Juniorzy B, grupa III: Tęcza Brusy, Chojniczanka Chojnice, Piast Człuchów, Koral Dębnica, Granit Koczała, Lipniczanka Lipnica, Stegna Parchowo, Brda Przechlewo, MKS Debrzno

Juniorzy D1, grupa III: Chojniczanka Chojnice, Chojniczanka II Chojnice, Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, AP Człuchów, Koral Dębnica, Brda Przechlewo, MKS Debrzno

Juniorzy E2, grupa IV: Czarni Czarne, JFA Przechlewo, MKS Debrzno

Po ukazaniu się komunikatu na stronie internetowej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nasze zastrzeżenia wzbudził fakt podzielenia 12 klubów w kategorii junior E2 aż na cztery grupy, co spowodowałoby mało turniejów (taki będzie system), niewiele gier i co za tym idzie prawdopodobny niezbyt ciekawy przebieg rywalizacji. Wiele jednak wskazuje, że po zwróceniu uwagi na tę kwestię w stawce znajdzie się sześć zespołów, bo dołączą też te z grupy drugiej, czyli AP Człuchów, Chojniczanka Chojnice i Chojniczanka II Chojnice.

Jest już znany szczegółowy terminarz rundy jesiennej juniorów B, udostępniamy go TUTAJ. Inauguracja nastąpi 30/31 sierpnia. U siebie czerwono-niebiescy wystąpią trzykrotnie (rywalami będą Lipniczanka, Chojniczanka i Granit), z kolei poza domem zaprezentują się pięć razy (w Człuchowie, Przechlewie, Dębnicy, Brusach i Parchowie). Na kalendarz ligi juniorów D1 (start 6/7 września) i E2 trzeba jeszcze cierpliwie poczekać.