Pierwszy taki obóz... 01.08.2014r.
...lecz zapewne nie ostatni! Dzieci ćwiczące w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno uczestniczyły w dniach 21-26 lipca w obozie rekreacyjno-sportowym zorganizowanym przez nasz klub. Na miejsce wypoczynku i wytężonych treningów wybraliśmy Cekcyn, gminną miejscowość leżącą nieopodal Tucholi, a więc kilkadziesiąt kilometrów od grodu nad Debrzynką.

Na młodych futbolistów czekały bardzo dobre warunki lokalowe w tamtejszej szkole, smaczne posiłki, ponadto dwa boiska (Orlik i pełnowymiarowe, z naturalną nawierzchnią), a także inne atrakcje, w tym często odwiedzane jezioro. Miejsca na nudę i narzekanie nie było, a pięć dni upłynęło niezwykle szybko.

Oprócz założonego przez trenerów Sebastiana Stalkę i Łukasza Płóciennika (serdeczne dzięki dla obydwu opiekunów za zaangażowanie przy organizacji wyjazdu i pobytu) cyklu zajęć szkoleniowych emkaesiacy odbyli dwa sparingi, trwające 3 razy 30 minut każdy, w których zmierzyli się z rówieśnikami reprezentującymi Cis Cekcyn. W pierwszym, rozegranym 22 lipca na Orliku, ulegliśmy gospodarzom 6:11 (bramki dla czerwono-niebieskich strzelili Trela 3, Pałubicki 2 i Bielecki), natomiast w rewanżu 25 lipca, na dużym boisku, debrznianie zwyciężyli 9:3 (gole: Pałubicki 3, Trela 2, Łukaszewski, Nykiel, Wegner i Sokolik).

Oto uczestnicy obozu w Cekcynie: Kacper Bielecki, Michał Dunikowski, Szymon Kalla, Kamil Kiedrowicz, Patryk Kiedrowicz, Kamil Łukaszewski, Michał Maciak, Jakub Markiewicz, Szymon Maza, Jakub Nykiel, Tymoteusz Pachura, Jakub Pałubicki, Jakub Racinowski, Szymon Sokolik, Mateusz Trela i Kacper Wegner.