Śladami byłych emkaesiaków - Binkiewicz pobiega za piłką w Niemczech 12.08.2014r.
Niemiecki Związek Piłki Nożnej wystąpił za pośrednictwem PZPN do Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o wydanie certyfikatu zawodnika Piotra Binkiewicza, co nastąpiło wczoraj po podpisaniu stosownego dokumentu przez MKS Debrzno. Piotrek, niespełna 38-letni były piłkarz czerwono-niebieskich, od dłuższego czasu przebywa u naszych zachodnich sąsiadów i postanowił spróbować tam swoich sił na futbolowej murawie. Obecnie będzie reprezentował barwy drużyny o nazwie Betriebs-Sport-Club Rheda.

Młodszym kibicom należy się informacja, że "Bintek" przez ponad 15 lat (od 30 października 1994r. do 8 listopada 2009r.) rozegrał w debrzneńskim zespole seniorów 295 meczów (ósma lokata na klubowej liście wszechczasów), strzelając 27 goli. W międzyczasie "romansował" dwukrotnie z Koralem Dębnica, gdzie występował jesienią 2002r. i jesienią 2008r. W rundzie wiosennej edycji 2009/2010 przeniósł się kolejny raz do Dębnicy na zasadzie wypożyczenia, a po zakończeniu tego okresu zaprzestał gry w piłkę nożną. Teraz ma okazję wznowić sportową aktywność, już w Niemczech.