Kłopoty tylko ze składem... 26.08.2006r.
Dwa gładkie zwycięstwa na inaugurację sezonu odnieśli młodzi piłkarze MKS-u. Można było nieco obawiać się wizyty w Dretyniu i nie tyle chodziło o samego przeciwnika (beniaminek rozgrywek), co o... nasze kłopoty kadrowe. Trzech zawodników musiało przecież odpokutować za kartki z rundy wiosennej, a ponadto kilku piłkarzy z przyczyn obiektywnych nie mogło wziąć udziału w meczach. Ostatecznie udaliśmy się na potyczki z Iskrą w 20-osobowym zestawieniu. Tomasz Kowalczyk bronił zatem w obydwu zespołach, a juniorzy starsi cały mecz musieli rozgrywać w dziesiątkę.
Już w 30-sekundzie gry straciliśmy gola, ale szybko okazało się, że były to złe miłego początki. Powracający do gry po kontuzji Andrzej Taras wykorzystał dwa stałe fragmenty (rzut wolny i karny) i objęliśmy prowadzenie. Po zmianie stron swoje trafienia dołożyli Bartłomiej Lica i Krzysztof Dudzic i mimo, że w końcówce po golu kontaktowym dla Iskry zrobiło się przez moment gorąco i tak zainkasowaliśmy 3 punkty.
Mecz juniorów młodszych zupełnie bez historii. Zdecydowana dominacja debrznian i 7 goli. Poza Patrykiem Klejdyszem wszyscy strzelcy zdobyli swoje pierwsze bramki dla MKS-u, przy czym dla Przemysława Szczubiała był to gol w ogóle w debiucie. Poza nim premierowy występ w MKS-ie zaliczyli Karol Ryngwelski i Grzegorz Jadwidzic. W drugiej kolejce w sobotę 2 września zagramy u siebie z Kaszubią Studzienice. Mecze o godz. 12:00 i 14:00.

Juniorzy starsi:
Iskra Dretyń - MKS Debrzno 2:4 (1:2)
Bramki dla MKS-u: Andrzej Taras (9, 28-k.), Bartłomiej Lica (64), Krzysztof Dudzic (89)
Skład: Kowalczyk - Drapała, A.Taras, Borkowski, Zblewski - Dudek, Piekarski, Ł.Dudzic - Lica, K.Dudzic

Juniorzy młodsi:
Iskra Dretyń - MKS Debrzno 0:7 (0:3)
Bramki: Marcin Molenda (15, 52), Adam Żal (26, 79), Marcin Królikiewicz (21), Patryk Klejdysz (59), Przemysław Szczubiał (72)
Skład: Kowalczyk - Szczubiał, Klejdysz, Jadwidzic, Ryngwelski - Żal, M.Molenda, Wołek, Rudnik - Królikiewicz, W.Taras