Zagraj smyku na Orliku, czyli Puchar Donalda Tuska 08.09.2014r.
Szkolny Związek Sportowy na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki organizuje piątą edycję turnieju piłki nożnej dla dzieci o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naczelnym celem tej imprezy jest promowanie wśród najmłodszych sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego przeprowadzania różnorodnych turniejów na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko Orlik 2012".

Do tegorocznych eliminacji na szczeblu gminnym zgłoszono Orlika przy Stadionie Miejskim. Zawody zaplanowano na 12 września 2014r. (piątek) o godz.15.30. Zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach, tzn. osobno dziewcząt i chłopców z roczników 2003-2004 oraz 2001-2002. Kto może wziąć udział? Reprezentacje szkół lub klas, ekipy Uczniowskich Klubów Sportowych, zespoły wyłonione spośród dzieci uczęszczających na zajęcia na obiekcie, jak również tzw. "dzikie" drużyny.

Jeden team może liczyć maksymalnie 10 zawodników, w tym tylko trzech piłkarzy zgłoszonych w klubie do rozgrywek pod auspicjami związku w sezonie 2014/2015. Gramy w ekipach sześcioosobowych (5 w polu + bramkarz). Do sportowych zmagań zachęcają animatorzy Orlika Paweł Władyczak i Sebastian Stalka. Zapraszamy!