Która to Chojniczanka? 19.09.2014r.
Wszystkie młodzieżowe zespoły MKS-u Debrzno (juniorzy B, D1, E2) mają w swoich grupach ekipy rówieśników reprezentujących chojnickiego pierwszoligowca, a więc Chojniczankę. O ile w najmłodszej kategorii nie ma z tego tytułu żadnych problemów (dwa teamy w jednej lidze, czyli Chojniczanka i Chojniczanka II), to już w starszych panuje mały rozgardiasz.

W czym rzecz? Skoro bowiem juniorzy B klubu z grodu Tura grają w Pomorskiej Lidze Juniorów logiczne wydaje się, aby w naszej klasie okręgowej występowali pod szyldem Chojniczanki II. Podobnie jest w przypadku juniorów D1, gdzie również pierwsza drużyna jest umiejscowiona na najwyższym szczeblu wojewódzkim, a dwie następne rywalizują z czerwono-niebieskimi, czyli są de facto Chojniczanką II i Chojniczanką III.

Dla porządku Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej powinna chyba skorygować te błędy, bowiem powyższych oczywistości nie uwzględniła przyjmując chojniczan do swoich lig i tworząc terminarze z nieprawidłowymi nazwami zespołów.