"Łapka" i "Zola" razy 200! 20.09.2006r.
Dwunastu zawodników w historii naszego klubu zagrało 200 (i więcej) oficjalnych spotkań w drużynie seniorów. Do tego elitarnego grona w minioną sobotę dołączyli Ireneusz Nowak i Radosław Wójtowicz, którzy właśnie w ligowym meczu w Bruskowie Wielkim zaliczyli "okrągłe" występy. Jest zatem okazja by przybliżyć ich dokonania w MKS-ie.
Nowak debiutował w klubie z Debrzna 23 września 1992 roku pucharowym spotkaniem z Piastem Człuchów (2:3). "Łapka" miałby zapewne znacznie więcej gier niż 200, gdyby nie aż... sześcioletni rozbrat z piłką nożną. Wychowanek Żagla Debrzno powrócił na boisko w 1999 roku i od tamtej pory (z małymi przerwami) regularnie gra w czerwono-niebieskich barwach. Dotąd zdobył 30 goli dla MKS-u.
Dziesięć lat młodszy Wójtowicz swój seniorski debiut miał 25 lutego 2001 roku w sparingu z Tarnovią Tarnówka (1:5). Z początku grywał niewiele, ale powoli przebijał się do składu i od kilku sezonów jest podstawowym zawodnikiem drużyny. W ciągu pięciu lat występów w MKS-ie Radosław zdobył 57 goli, a jego snajperskie dokonania uzupełnia 31 ligowych trafień w zespołach juniorów starszych i młodszych. Co charakterystyczne, zarówno "Łapkę" jak i "Zolę" można spokojnie zaliczyć do jednych z najwszechstronniejszych piłkarzy debrzneńskich. Obaj bowiem byli ustawiani przez trenerów na wielu pozycjach (od ataku rozpoczynając na defensywie kończąc) i radzili sobie przeważnie z dobrym skutkiem.
Jubilatom życzymy dalszych udanych występów w MKS-ie, a przeżywającemu niewątpliwie kryzys formy Wójtowiczowi, powrotu do dyspozycji jaką prezentował chociażby w ubiegłym roku.