ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Mecz o środek tabeli 13.10.2006r.
15 października o godz. 14:00 MKS zagra na własnym boisku z Kaszubią Studzienice. Czeka nas ważne spotkanie o środek tabeli, umocnienie się w strefie drużyn nie martwiących się o ligowy byt. Po wygranej w Człuchowie ponieśliśmy porażkę z Błękitnymi, co w połączeniu ze zwycięstwem Kaszubi nad Piastem spowodowało wyrównanie sytuacji w tabeli właśnie w strefie, w której znajdują się czerwono-niebiescy. Dlatego ewentualna niedzielna wygrana pozwoliłaby z większym optymizmem spojrzeć na końcówkę rundy jesiennej.
MKS wystąpi niestety bez kilku kontuzjowanych zawodników. Zabraknie również trzech studentów: Damiana Litwiniuka, Grzegorza Dudka i Kamila Siega, co nie ułatwi zadania trenerowi Krzysztofowi Borkowskiemu, mimo to liczymy mocno na pełne zaangażowanie piłkarzy MKS-u i trzy punkty.
Obydwa kluby zagrają ze sobą po raz trzynasty. Bilans dwunastu meczów jest korzystniejszy dla studzieniczan, którzy wygrywali sześciokrotnie, dwa razy padł wynik remisowy i cztery razy zwyciężał MKS. Debrznianie zdobyli 32 gole, stracili 24. W sezonie 2005/06 MKS zremisował w Studzienicach 1:1 prowadząc aż do 85 minuty po golu Radosława Wójtowicza. Rewanż w Debrznie był niezwykle zacięty. Szybkie prowadzenie po bramce Pawła Władyczaka, dwa trafienia gości, gol na 2:2 Andrzeja Korosia, przestrzelony rzut karny Wójtowicza i wreszcie decydująca o zwycięstwie przyjezdnych bramka w 90 minucie. Tym razem pragnęlibyśmy zupełnie innego scenariusza...