Z Pogonią Lębork o zimowy spokój 09.11.2006r.
11 listopada o godz. 13:00 w meczu 15 kolejki rundy jesiennej słupskiej klasy okręgowej MKS Debrzno zagra u siebie z Pogonią Lębork. Dla kibiców to ostatnia szansa aby zobaczyć w akcji w tym roku czerwono-niebieskich.
Mecz ze względów organizacyjnych został wyjątkowo wyznaczony na sobotę, zamiast tradycyjnej niedzieli. To będzie dla obydwu zespołów potyczka o "zimowy spokój". My po dwóch porażkach z rzędu chcielibyśmy udanie zakończyć bardzo przyzwoitą rundę i usadowić się mocniej w górnej części tabeli. Pogoń rozczarowała swoich fanów postawą w tej fazie sezonu. Wydaje się, że lęborczanie znajdują się w dużym kryzysie. Nikt już nie wspomina o niegdysiejszych występach na szczeblu III i IV ligi, a przecież tam właśnie Pogoń grała i to z dobrym skutkiem. Po spadku w 2004 roku nasi rywale pierwszy sezon w okręgówce ukończyli na 3 miejscu przegrywając tylko o 1 punkt prawo gry w barażach z Czarnymi Czarne. W edycji 2005/06 uplasowali się również na 3 pozycji, jednak "upływ krwi" spowodował obniżenie poziomu sportowego i w tym sezonie lęborczanie nie mają aspiracji odegrania znaczącej roli w lidze.
Sobotni mecz nie ma faworyta, miejmy nadzieję, że kibice obejrzą dobre widowisko piłkarskie, a nasz MKS mocnym akcentem zakończy tegoroczne zmagania w okręgówce. Dotychczasowy bilans meczów z Pogonią jest korzystny dla lęborczan, którzy wygrywali 3 razy (5:1, 4:1 i 7:1), natomiast debrznianie zwyciężyli raz (jesienią 2005 roku 1:0). W każdym z dotąd rozegranych meczów strzelaliśmy jednego gola, może teraz pokusimy się o lepszą skuteczność.