Średnia runda juniorów 07.12.2006r.
Podsumowaliśmy niedawno rundę w słupskiej klasie okręgowej seniorów, teraz czas na ocenę wydarzeń w okręgówce juniorskiej jesienią 2006 roku. Juniorzy starsi MKS-u zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu, ich młodsi koledzy na siódmym. To była zatem przeciętna runda w wykonaniu czerwono-niebieskich.
Juniorzy A rywalizowali w gronie zaledwie ośmiu klubów, a dodajmy, że na szczęście w ostatniej chwili na start w naszej lidze zdecydowała się Urania Udorpie (mogli grać razem z seniorami w klasie A) bo gdyby nie to... Siedem meczów w rundzie to i tak dramatycznie mało. W dodatku aż pięć z tych spotkań przyszło debrznianom rozgrywać na wyjeździe. Cztery zwycięstwa i trzy porażki to bilans MKS-u. Charakterystyczne, że w meczach z udziałem czerwono-niebieskich padało bardzo dużo goli (co najmniej pięć). Zaczęliśmy jesień od trzech wygranych ale potem nasz zespół prezentował zmienną dyspozycję, czego dowodem wpadka 2:8 w Przechlewie i wygrana tydzień później 8:3 z Uranią. Warto zauważyć, że tak naprawdę trzon drużyny tworzyli... juniorzy młodsi i w perspektywie kolejnych lat to pozytywne zjawisko, zakładając oczywiście, że "po drodze" młodzi zawodnicy nam się nie "zagubią". Wielu z nich ma przed sobą jeszcze kilka lat gry w juniorach i przy systematycznej pracy można oczekiwać progresji umiejętności i rezultatów. Kilku z tych chłopaków jest już próbowanych w zespole seniorów (Andrzej Taras, Radosław Mazur, Bartłomiej Lica, Krzysztof Grzechnik, Krzysztof Dudzic), następni w kolejnych sezonach pewnie również otrzymają taką szansę.
Większość składu drużyny juniorów A stanowili młodsi rocznikowo zawodnicy, siłą rzeczy więc wśród juniorów młodszych szansę gry otrzymywali... jeszcze młodsi piłkarze. Sytuacja w drużynie juniorów B jest zatem bliźniaczo podobna do juniorów starszych. Pojawiło się sporo nowych zawodników tej jesieni, zaznajamiali się oni dopiero z rozgrywkami ligowymi i wyniki meczów były mocno zróżnicowane. Prezentowaliśmy się średnio, ale jeśli byliśmy gorsi od rywali to nie notowaliśmy druzgocących porażek, które mogłyby zniechęcać młodych piłkarzy. Najlepszy występ jesienią przyszedł na sam koniec rundy (4:0 z Piastem), ale należy dodać, że akurat w tej potyczce mogli zagrać zawodnicy pojawiający się na co dzień w składzie juniorów A (ta drużyna pauzowała).
Ogólny poziom ligi jest nienajlepszy. Po awansie klasę wyżej Bytovii Bytów należało się spodziewać dominacji wśród juniorów starszych ekip Czarnych Czarne i Brdy Przechlewo, co rzeczywiście ma miejsce. Znacznie bardziej interesująco przebiegają rozgrywki juniorów młodszych, gdzie o pierwszą lokatę wiosną będą zapewne ubiegać się aż 4 kluby. Szanse Czarnych, Kaszubii, GKS-u i Startu oceniamy jednakowo. Najbardziej nieprzewidywalną drużyną jesieni była Iskra Dretyń. Beniaminek poniósł aż 4 bardzo wysokie porażki u siebie (0:7 z MKS-em, ale także 0:9 z Czarnymi, 1:11 ze Startem i 0:14 z Kaszubią!!!), za to poza domem... wygrał czterokrotnie i mimo fatalnego bilansu bramkowego zameldował się na piątej pozycji!
Wznowienie rozgrywek juniorskich na początku kwietnia 2007 roku.

GRALI JESIENIĄ:
(imię i nazwisko, liczba meczów, mecze w pełnym wymiarze czasowym, ewentualne gole):

Juniorzy starsi
Andrzej Taras 7 (7), 5
Paweł Zblewski 7 (6)
Patryk Borkowski 7 (6), 1
Łukasz Dudzic 7 (6), 1
Bartłomiej Lica 7 (5), 9
Michał Drapała 6 (6), 2
Łukasz Bucholc 6 (6), 1
Krzysztof Dudzic 6 (6), 5
Wojciech Romanowski 6 (3), 2