Pogrom i... pech 10.04.2007r.
Cztery punkty wywalczyli na inaugurację rundy wiosennej młodzi piłkarze MKS-u. najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli juniorzy starsi, którzy aż 11 razy umieszczali piłkę w bramce gości. Wygrana mogła i powinna być nawet znacznie okazalsza bo m.in. Andrzej Taras trafił w słupek z rzutu karnego a ponadto zmarnowaliśmy co najmniej kilka kolejnych stuprocentowych okazji. Mecz bez historii i tak naprawdę w żaden sposób nie pokazał jak jesteśmy przygotowani do sezonu.
Znacznie bardziej interesująca była potyczka juniorów młodszych. Czerwono-niebiescy prowadzili już 2:0, ale nie potrafili utrzymać przewagi. Przy stanie 2:1 na 25 minut przed końcem straciliśmy po czerwonej kartce Damiana Bronowickiego i końcówka zdecydowanie należała do gości. W ostatniej akcji meczu i dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z dretynian głową pokonał Jakuba Wołka. Sędzia nawet nie wznawiał gry... Na wyróżnienie zasłużyli w zespole MKS-u Przemysław Szczubiał i Patryk Klejdysz, który sprawdził wytrzymałość poprzeczek w obu bramkach na stadionie miejskim w Debrznie...

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Iskra Dretyń 11:0 (6:0)
Bramki: Bartłomiej Lica (1, 8, 25), Łukasz Dudzic (35, 44, 85), Krzysztof Dudzic (16, 82), Andrzej Taras (66, 78), Michał Drapała (87)
Skład: K.Grzechnik - Zblewski, A.Taras, Ł.Bucholc, Borkowski (46 Żal) - Drapała, Romanowski (28 Rosiński), Ł.Dudzic, Piekarski (28 Dudek) - Lica (46 Komenda), K.Dudzic

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - Iskra Dretyń 2:2 (2:1)
Bramki dla MKS-u: Bartłomiej Lica (22), Patryk Klejdysz (32)
Skład: Wołek - Wałaszewski, Piekarski (56 Łacko), Borkowski (41 Żal, 73 Ziętal), Romanowski (56 P.Bucholc) - Komenda (41 Królikiewicz), Szczubiał, Bronowicki, W.Taras (41 M.Molenda) - Lica (41 Ryngwelski), Klejdysz