600 meczów MKS-u 17.04.2007r.
W minionej kolejce ligowej piłkarze MKS-u rozegrali w Kusowie jubileuszowy sześćsetny oficjalny mecz w historii zespołu seniorów. Wprawdzie nie jesteśmy w nastroju do świętowania, jednak chcielibyśmy zaprezentować kibicom jak to było w poprzednich "okrągłych" meczach czerwono-niebieskich.
Premierowy występ MKS-u miał miejsce 9 sierpnia 1992 roku kiedy zremisowaliśmy u siebie ze Spartą Złotów 4:4. Mecz nr 100 rozgrywaliśmy w Koczale 7 maja 1995 roku. Dwa trafienia Eugeniusza Twaroga i jedno Grzegorza Racinowskiego dały nam zwycięstwo z Granitem 3:1 i podtrzymanie nadziei na triumf w klasie A. 21 września 1997 roku (spotkanie nr 200) przegraliśmy na wyjeździe ze Zrywem Sypniewo 0:4 (pilska klasa okręgowa). To był pamiętny wyjazd, bo autokar wiozący zawodników z meczu miał niegroźny na szczęście w skutkach wypadek. Na koniec edycji 1999/2000 gościliśmy w Bytowie, gdzie w meczu "o pietruszkę" (nr 300) ulegliśmy Bytovii 2:5 (gole Krzysztofa Jaworskiego i Arkadiusza Lewenko). Potyczka nr 400 to sukces MKS-u w Gostkowie 18 sierpnia 2002 roku. Bramki Mirosława Kisełyczki i Andrzeja Korosia przyniosły wygraną 2:1 z Orkanem i 3 punkty w okręgówce. Ostatni jubileusz, pięćsetny występ to porażka w sparingu w Okonku z Włókniarzem 1:2 6 marca 2005 roku. Mecz rozgrywano w śniegu niemal po kolana, w mrozie i przy porywistym wietrze... Jedynym zawodnikiem, który uczestniczył we wszystkich jubileuszowych meczach MKS-u jest Kisełyczka.