Dąb - MKS 0:3 walkower! 20.04.2007r.
Jak się okazuje niedzielny mecz klasy okręgowej seniorów Dąb Kusowo - MKS Debrzno nie zakończył się wraz z ostatnim gwizdkiem arbitra. Oto wczoraj podczas obrad Komisji Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję o zweryfikowaniu wyniku tego spotkania na walkower 3:0 dla naszego klubu.
Powodem takiego rozstrzygnięcia był 60-minutowy występ na boisku Grzegorza Żurowskiego, który miał tego dnia pauzować za 4 żółte kartki. Rażące niedopatrzenie działaczy Dębu kosztowało kusowian utratę 3 punktów. Naturalnie chcielibyśmy wygrywać mecze na boisku, a nie w taki sposób, jednak regulamin jest regulaminem i wszyscy muszą go sumiennie przestrzegać. Ciekawostką jest fakt, iż Żurowski jedną z czterech żółtych kartek ujrzał w trakcie jesiennego meczu w Debrznie... MKS po tym niespodziewanym "prezencie" awansował na 7 miejsce w tabeli. Może ta zdobycz będzie dodatkowym impulsem dla czerwono-niebieskich przed spotkaniem z Polonezem Bobrowniki?
W liczącej dokładnie 600 meczów historii drużyny seniorów MKS-u to pierwszy taki przypadek, by rozegrany mecz był weryfikowany na walkower. Poprzednie 6 walkowerów miało miejsce w sytuacji gdy nasi rywale nie docierali na mecz do Debrzna. Tak było czterokrotnie w klasie B (sezon 1992/93), raz w tzw. Pucharze Jesieni klasy B (ten sam sezon), i w Pucharze Polski (jesień 1997 roku).