Iskra Dretyń - na koniec z beniaminkiem 06.06.2007r.
W Boże Ciało 7 czerwca o godz. 17:00 rozegramy ostatni w tym sezonie mecz ligowy na własnym boisku. Rywalem czerwono-niebieskich będzie beniaminek klasy okręgowej Iskra Dretyń. Dla gości to mecz tylko i aż o prestiż, dla MKS-u o utrzymanie w okręgówce bez konieczności gry w barażach.
Po wygranej w Pęplinie debrznianie chwycili nieco oddechu, ale do pełni szczęścia jest nam potrzebna wygrana z Iskrą i dodatkowo porażka Pogoni Lębork w Człuchowie. To powinno dać dziewiąte, czyli całkowicie bezpieczne miejsce na zakończenie sezonu. Oczywiście możliwych scenariuszy na finiszu ligi jest bardzo wiele, lecz dla naszego bezpieczeństwa kluczowe jest zwycięstwo z Iskrą. Nie będzie to łatwe, dretynianie udowodnili w edycji 2006/07, że nieprzypadkowo znaleźli się w tej klasie rozgrywkowej. Wprawdzie mają opinię drużyny własnego boiska, jednak ta reguła nie musie się wcale sprawdzić. Choćby z tego względu, że... MKS słabo wiosną prezentuje się u siebie. Z siedmiu spotkań w roli gospodarzy zwyciężyliśmy tylko raz, ponosząc aż 4 porażki. Gdybyśmy choć w części byli tak skuteczni w Debrznie jak Iskra u siebie w Dretyniu, już dawno utrzymanie w lidze byłoby zaklepane. Jutro nie zagrają w zespole MKS-u kontuzjowany Robert Rutyna i pauzujący za czerwoną kartkę Piotr Binkiewicz. Pozostali rwą się do gry i pragną udowodnić, że zasługują na grę w V lidze w przyszłym sezonie. Udowodnić również własnym kibicom, którzy mocno ostatnio psioczyli na kiepską grę swojego zespołu...

Dotychczasowe mecze MKS - Iskra:
1. 03.05.2002r. MKS - Iskra 3:1 (1:1); Binkiewicz 2, Sadowski; (turniej towarzyski w Koczale)
2. 14.09.2003r. MKS - Iskra 4:0 (1:0); Koroś 2, Podgórniak, Kisełyczka; (klasa A)
3. 10.04.2004r. Iskra - MKS 2:3 (0:1); samobójcza, Kisełyczka, Wegner; (klasa A)
4. 30.07.2006r. MKS - Iskra 2:0 (1:0); Wegner, Wójtowicz; (Puchar Lata)
5. 05.11.2006r. Iskra - MKS 4:2 (3:1); Wegner, Wójtowicz; (klasa okręgowa)

Pięć meczów, cztery wygrane MKS-u, jedno zwycięstwo Iskry, bramki 14:7 dla MKS-u.