Paweł Władyczak w Czarnem 20.07.2007r.
Wczoraj podpisano umowę wypożyczenia na rundę jesienną sezonu 2007/08 z MKS-u do Czarnych Czarne zawodnika Pawła Władyczaka. Przedstawiciele obydwu klubów doszli do porozumienia w sprawie warunków półrocznych występów w Czarnych "Władka" i po spełnieniu warunków formalnych przez stronę pozyskującą stanie się on zawodnikiem IV-ligowca z Czarnego.
Od kilku tygodni zanosiło się na to, iż MKS straci jednego ze swoich najlepszych piłkarzy. Najpierw mówiło się o kierunku szczecineckim (Darzbór), a ostatnio o Czarnych. Niewątpliwie odejście Władyczaka to spora strata dla MKS-u, ale taka jest niestety kolej rzeczy. Nie pierwszy to przypadek i zapewne nie ostatni. Warunki do rozwoju sportowego i co najistotniejsze życiowego w naszym mieście nie nastrajają przecież optymistycznie. "Władkowi" życzymy powodzenia w nowym otoczeniu przypominając w tym miejscu, że w drużynie seniorów MKS-u rozegrał w okresie od 15 lipca 2001 roku (debiut w zwycięskim 6:2 sparingu z Włókniarzem Okonek) do 10 czerwca 2007 roku (wygrana 2:0 z Pogonią w Lęborku) 195 oficjalnych meczów, zdobywając dla czerwono-niebieskich barw 35 goli. Do tego dorobku należy dodać występy w drużynach juniorów starszych i młodszych MKS-u w latach 1997-2002, kiedy to strzelił łącznie 6 goli w lidze (po trzy dla każdego z zespołów). Wiosną 2007 roku Władyczak był kapitanem drużyny MKS-u, a od dłuższego czasu etatowym wykonawcą rzutów karnych w naszej drużynie. Odejście Pawła oznacza także zmianę na ławce trenerskiej juniorów starszych i młodszych. Przez ostatnie 2 lata to właśnie "Władek" odpowiadał za szkolenie młodzieży w MKS-ie. Decyzja co do jego następcy nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.
Wciąż nierozstrzygnięta jest kwestia przynależności klubowej w nadchodzącym sezonie Pawła Wegnera. W jego przypadku kluby (Czarni i MKS) nie porozumiały się i temat będzie zapewne kontynuowany w przyszłym tygodniu.