Chojniczanka najlepsza 29.07.2007r.
Zasłużonym triumfem Chojniczanki Chojnice zakończyła się IX edycja turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". Zespół dysponujący najsilniejszą kadrą był faworytem imprezy i rzeczywiście nie zawiódł.
Supersnajper Andrzej Borowski wracający do macierzystego klubu potwierdził strzeleckie umiejętności zdobywając 3 gole i tytuł króla strzelców. Chociaż nie grał rewelacyjnie wykorzystał dwie jedenastki i dołożył bramkę strzałem głową. Chojniczanie wydają się być stuprocentowym kandydatem do awansu w zbliżającym się sezonie z gdańskiej grupy okręgówki.
Mimo ostatniej lokaty solidnie zaprezentowała się Iskra Krajenka. Podopieczni Ryszarda Ludewicza grali bardzo ambitnie, jako jedyni urwali punkty Chojniczance, ale i... nie zdobyli gola w turnieju. Z kolei Grom Więcbork z każdym meczem spisywał się lepiej - wyraźna przegrana z Chojniczanką, minimalna porażka z MKS-em i wygrana z Iskrą. Dla nas najważniejsza była postawa czerwono-niebieskich. Krzysztof Borkowski dysponował 19 zawodnikami, była więc możliwość przetestowania niemal wszystkich piłkarzy aktualnie znajdujących się w drużynie. MKS pokazał zmienną dyspozycję. Bezbramkowy remis z Iskrą po dość bezbarwnym meczu, potem wygrana z Gromem 2:1 (najlepsza w turnieju pierwsza połowa) i bezdyskusyjna porażka z Chojniczanką 0:4. O tym ostatnim meczu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, bowiem debrznianie kompletnie nie nawiązali walki. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Wilka (Chojniczanka), najlepszym bramkarzem Bartosza Gapsę z Iskry. Piłkarze nie mogli narzekać na aurę. Zabrakło zarówno letniego upału jak i deszczu, a więc warunki do gry były sprzyjające.
Dziękujemy za pomoc w organizacji "Pucharu Lata" piekarni Pani Małgorzaty Grochowina, firmie P.H.U. MorganboTur Marka Romańca i Piotrowi Nalepie z baru Kaprys.

Wyniki IX turnieju o "Puchar Lata" »