Głową w mur 22.09.2007r.
Przykrej porażki po serii czterech zwycięstw doznali juniorzy starsi MKS-u. Debrznianie przegrali u siebie z Uranią Udorpie 1:2 mimo, że przez większość czasu gry mieli przewagę i inicjatywę.
Szczególnie w drugiej połowie, już przy dwubramkowym prowadzeniu rywali zepchnęliśmy gości do defensywy, jednak czerwono-niebiescy grzeszyli brakiem skuteczności. Dopiero w 85 min., po rzucie wolnym Andrzeja Tarasa tor lotu piłki zmienił Przemysław Szczubiał zdobywając jedynego gola dla MKS-u. Może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby w pierwszym kwadransie po dośrodkowaniu z wolnego Michała Drapały Łukasz Bucholc trafił do siatki. Piłka po jego strzale głową zatrzymała się na słupku. Potem niestety do głosu doszła Urania zdobywając dwa gole, co wystarczyło jak się okazało do wywiezienia z Debrzna kompletu punktów.
Bardzo zacięte było spotkanie juniorów młodszych MKS-u z Piastem Człuchów. Ostatecznie zakończyło się remisem 1:1, a obydwa gole rywalizujące strony zdobyły po rzutach karnych. Najpierw prowadzili przyjezdni, a następnie wyrównał Patryk Klejdysz wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na nim samym. Klejdysz mógł zresztą w drugiej połowie rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść. Dwukrotnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta, ale najpierw piłka odskoczyła mu za mocno, co uniemożliwiło skuteczne skończenie akcji, a kilka minut później ładnie wybronił jego strzał bramkarz.
W sobotę 29 września o godz. 13:00 i 15:00 potyczki na własnym boisku z Koralem Dębnica.