Mendel 21.10.2007r.
Tytułowe słowo, to nieco zapomniane już określenie "piętnastu sztuk". Przypomniało nam się ono, bo tyle właśnie goli straciła młodzież MKS-u w Przechlewie. Fakt, jechaliśmy na mecze z Brdą mocno zdziesiątkowanymi składami w obydwu zespołach, ale...
Rozmiary przegranych są trudne do zaakceptowania. O ile w spotkaniu juniorów młodszych gospodarze byli faworytem, to patrząc na tabelę rozgrywek juniorów starszych można było oczekiwać, że przeciwstawią się gospodarzom. Tak było w pierwszych 45 minutach, które toczyły się pod nasze dyktando. W tym fragmencie gry kilka znakomitych okazji na gole zmarnowali Karol Ryngwelski i Wojciech Szeliga. W ostatniej akcji pierwszej połowy miejscowi wykorzystali zawahanie Tomasza Kowalczyka i niespodziewanie (patrząc na przebieg spotkania) objęli prowadzenie. To był jeden z dwóch kluczowych momentów rywalizacji. Drugi miał miejsce w 54 min. kiedy to faulowany w polu karnym był Ryngwelski. Arbiter gwizdnął karnego. Niestety sygnalizowany strzał Krzysztofa Dudzica obronił bramkarz Brdy, a po dobitce piłka trafiła w boczną siatkę! Gospodarze wznowili grę, przeprowadzili składną akcję i... zdobyli drugiego gola. Podłamani debrznianie nie nawiązali już walki tracąc kolejne bramki. W ten sposób przegraliśmy 0:6 mecz, który mógł przynieść czerwono-niebieskim trzy punkty...
W przedostatniej kolejce rundy jesiennej zagramy 27 października u siebie z Bytovią Bytów (juniorzy starsi godz. 11:00) i GKS-em Kołczygłowy (juniorzy młodsi godz. 13:00). Zmierzymy się zatem z wymagającymi przeciwnikami, lecz z pewnością w znacznie silniejszych składach co daje nadzieję na nawiązanie skutecznej walki.