Junior zmienny jest 27.10.2007r.
Mówi się, że "kobieta zmienną jest", a co w takim razie powiedzieć o naszych juniorach? Tydzień temu 15 goli straconych w Przechlewie, dwie wysokie przegrane, a teraz należy pochwalić debrzneńską młodzież. Zarówno juniorzy starsi, jak i młodsi rywalizowali z liderującymi w rozgrywkach zespołami i mogą śmiało swoje występy zaliczyć do udanych.
Porażka z Bytovią wstydu absolutnie nie przynosi. Wprost przeciwnie, trzeba stwierdzić, że obydwie drużyny stworzyły dobre widowisko i jak na rozgrywki juniorskie stojące na wysokim poziomie. Goście załatwili sprawę w 20 min. (płaskie uderzenie zza pola karnego) i w 23 min. (precyzyjne krzyżowe podanie otwierające drogę do bramki, zakończone skutecznym lobem), ale to nie znaczy, że na tym emocje zakończyły się. Debrznianie ambitnie dążyli do zmiany rezultatu i stworzyli ku temu kilka okazji. Dwukrotnie Michał Drapała (m.in. strzał w poprzeczkę), Wojciech Romanowski, Wojciech Szeliga, również Marcin Walkiewicz mogli zaskoczyć bytowskiego golkipera. Nie udało się, ale było to jeden z lepszych występów MKS-u w tej rundzie, na pewno lepszy niż w niektórych... wygranych spotkaniach.
Duże brawa także dla juniorów młodszych. GKS Kołczygłowy to zespół, który nie stracił do tej pory żadnego punktu. Remis 1:1 jest więc sukcesem czerwono-niebieskich. Przewagę w polu i liczne sytuacje podbramkowe mieli kołczygłowianie, ale MKS grając z kontry za sprawą Łukasz Klukowskiego i Patryka Klejdysza też miał doskonałe okazje. Wreszcie w 65 min. szybki atak zakończył uderzeniem w samo okienko Klejdysz. 1:0 i... wykluczenie dla szczęśliwego strzelca, bo zdjął z radości koszulkę, co skończyło się żółtą kartką, drugą w meczu! Goście wyrównali w 68 min. z wolnego i mimo zaciekłych ataków nic więcej nie wskórali. Podział punktów pozwolił zachować miano niepokonanej u siebie drużyny piłkarzom MKS-u. Chwalimy po sobotnich spotkaniach juniorów za grę, ambicję, walkę, lecz nie za... frekwencję. Obydwa zespoły zagrały "gołymi jedenastkami". Na zbiórkę nie stawił się np. Tomasz Kowalczyk, co w połączeniu z kartkową pauzą drugiego golkipera Marcina Lisewskiego spowodowało, że debiuty na tej pozycji (całkiem udane) z konieczności zaliczyli Wojciech Taras (wcześniej ledwie dwuminutowy epizod bramkarski w Przechlewie) i Karol Ryngwelski.
3 listopada o godz. 12:00 i 14:00 "ostatki" rundy jesiennej, na wyjeździe z Kaszubią Studzienice.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Bytovia Bytów 0:2 (0:2)
Skład: Ryngwelski - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Drapała, Borkowski, A.Taras, Romanowski - Walkiewicz, Szeliga

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - GKS Kołczygłowy 1:1 (0:0)
Bramka dla MKS-u: Patryk Klejdysz (65)
Skład: W.Taras - Jadwidzic, Wałaszewski, Paliwoda, B.Bucholc - Molenda, Mulik, Marczak, M.Bucholc - Klejdysz, Klukowski