Punkty znad morza 27.10.2007r.
Wyprawa (tak, tak, wyprawa, a nie "tylko" wyjazd) do Świnoujścia i Międzyzdrojów przyniosła naszej drugoligowej pingpongowej drużynie cenne 3 punkty. Po cichu liczyliśmy nawet na więcej, ale trzeba docenić rezultaty osiągnięte przez debrznian.
Wynik meczu z Flotą, wygranego 7:3 wskazuje na dość wyraźną przewagę czerwono-niebieskich, lecz zaciętych gier nie zabrakło. Wielkie brawa dla Sławomira Babińskiego, który po dramatycznym boju okazał się minimalnie lepszy (12:10 w piątym secie) od Marcina Iwanowa. Pierwszy punkt w sezonie zdobył również Rafał Obara, który specjalnie na mecz przyjechał do Polski. Gładko ograł Kazimierza Szymaszka, ale może mówić o niedosycie, bo był także bliski wygranej z Leszkiem Sieńskim. Liderzy drużyny MKS-u Jarosław Zawisza i Mirosław Wroński dołożyli "swoje", co w ich przypadku oznacza komplet punktów. Mocniej napracował się Wroński, który miał spore problemy w pojedynku z Szymaszkiem. Najistotniejsze, że pierwsza wygrana MKS-u na drugoligowych stołach stała się faktem. Mecz z Chrobrym zgodnie z przypuszczeniami okazał się znacznie bardziej wyrównany. Zawisza i Wroński ponownie zaliczyli komplet oczek, choć ten drugi musiał wznieść się na wyżyny umiejętności by wygrać z Tomaszem Taborem. Z kolei Zawisza "wrócił z dalekiej podróży" w konfrontacji z Rafałem Janowiczem. Zapis pojedynku (8:11, 9:11, 14:12, 13:11, 11:8) na korzyść debrznianina nie pozostawia wątpliwości, że było bardzo ciężko. Zwycięstwo MKS-owi mógł zapewnić Babiński prowadząc 2:1 z Krzysztofem Borkowiczem. Kolejne sety jednak dla reprezentanta gospodarzy i ostatecznie podział punktów w całym meczu. 10 listopada prawdziwy powrót ligowego tenisa stołowego do grodu nad Debrzynką. MKS zagra wreszcie u siebie (hala Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej), z Championem Police (godz. 11:00) i ATS Stargard Szczeciński (godz. 15:00). Rzut oka na tabelę i krótkie stwierdzenie: będą to mecze trzeciej aktualnie drużyny rozgrywek z wiceliderem i liderem!

Flota Świnoujście - MKS Debrzno 3:7
Iwanów - Babiński 2:3