Nareszcie u siebie 08.11.2007r.
11 kwietnia 1999 roku pingpongiści MKS-u Debrzno rozegrali ostatnie jak dotąd ligowe mecze na własnym terenie. Debrznianie wygrali wtedy w rozgrywkach III ligi z Koroną Człopa 8:0 oraz MKS-em Wałcz 8:3 i na długie 8 lat zniknęli z rywalizacji o mistrzowskie punkty w tej dyscyplinie sportu.
Jak wiadomo latem tego roku doszło do fuzji z UKS Krajna Łobżenica i po bardzo długiej przerwie mamy ponownie zespół tenisa stołowego w naszym mieście. 10 listopada 2007 roku ekipa czerwono-niebieskich zaprezentuje się wreszcie przed własną publicznością. Odbędą się mecze o II-ligowe punkty z Championem Police (godz. 11:00) i ATS Stargard Szczeciński (godz. 15:00) i będzie to prawdziwa inauguracja sezonu dla debrzneńskich miłośników celuloidowej piłeczki. Wszystkie wcześniejsze potyczki w obecnym sezonie debrznianie stoczyli na wyjeździe. Przypomnijmy, że bilans 4 gier jest korzystny dla MKS-u: 1 zwycięstwo i 3 remisy. Daje to aktualnie trzecią lokatę w tabeli. W sobotę zagramy w wiceliderem i liderem rozgrywek i już ten fakt powinien wystarczająco zachęcić do tego, aby zjawić się w hali Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej. MKS czeka niełatwe zadanie, tym bardziej, że drużyna nie będzie mogła wystąpić w najsilniejszym składzie. Szczególnie dotkliwa wydaje się absencja Rafała Obary a i nieobecność Janusza Czarnieckiego to spora strata. W tej sytuacji należy się spodziewać, że oprócz filarów ekipy, czyli Jarosława Zawiszy i Mirosława Wrońskiego zagrają Sławomir Babiński i Sebastian Michno. Wiele wskazuje, że w obydwu spotkaniach wynik będzie oscylował koło remisu. Czekają nas spore emocje i warto być naocznym świadkiem powrotu ping-ponga nad Debrzynkę. Zapraszamy!