MKS - Pogoń: powstrzymać lidera 09.11.2007r.
11 listopada o godz. 13:00 w ostatniej serii spotkań rundy jesiennej MKS zagra u siebie z Pogonią Lębork. Będziemy gościć zdecydowanego lidera rozgrywek, już mistrza jesieni i głównego kandydata do awansu.
Pozycja lęborczan nie stanowi absolutnie żadnego zaskoczenia. Zmiany poczynione w klubie po kompletnie nieudanym sezonie 2006/07 (zaledwie 10 miejsce), a przede wszystkim powrót trenera Andrzeja Małeckiego i grupy piłkarzy wcześniej grającej w Pogoni przynoszą jak na razie zamierzony efekt. Przy wsparciu sponsora nasi rywale bez problemów usadowili się na czele tabeli i realizują z dużą konsekwencją program wydostania się po 4 latach banicji z okręgówki. Lęborczanie są niepokonani od 12 sierpnia, gdy na inaugurację zaliczyli jedyną wpadkę w sezonie przegrywając na własnym boisku z Jantarem Ustka 1:2. W kolejnych trzynastu grach nasi przeciwnicy tylko raz remisowali (0:0 ze Spartą Sycewice), pozostałe mecze wygrywając. Imponujący jest bilans wyjazdowych potyczek Pogoni: 6 meczów, 6 wygranych, bramki 21:3. Dwa z trzech goli rywale stracili na boiskach powiatu człuchowskiego, w Dębnicy i Człuchowie. Powyższa statystyka dobitnie pokazuje jak trudne zadanie czeka w niedzielę czerwono-niebieskich. Co możemy przeciwstawić liderowi? Te nieco wyświechtane, ale prawdziwe cechy, które są niezbędne w sporcie, by w ogóle myśleć o korzystnym rezultacie w jakichkolwiek rozgrywkach: ambicja, determinacja, walka, charakter, upór, konsekwencja, rozważna gra w każdej formacji. Czy będzie na to stać nasz zespół? Chcielibyśmy wierzyć, że tak, chociaż dyspozycja MKS-u w ostatnich tygodniach wielkim optymizmem nie napawa. Z Pogonią zagramy w zasadzie w optymalnym na tę chwilę składzie. Niepewny jest jedynie udział w tej konfrontacji Łukasza Jażdżewskiego. Pozostali powinni być do dyspozycji Krzysztofa Borkowskiego. Również Radosław Wójtowicz, który jeśli wystąpi z Pogonią zaliczy występ nr 250 w czerwono-niebieskim kostiumie. Kibice obejrzą siódme spotkanie w historii kontaktów obydwu klubów. MKS i Pogoń grały dotychczas bezkompromisowo, notując po trzy wygrane. Małą przewagę psychologiczną w tym względzie posiadają debrznianie, którzy ostatnie dwa spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść, rozgrywając właśnie z Pogonią jedne z najlepszych meczów w ubiegłym sezonie. Charakterystyczne, że w każdej z sześciu gier z lęborczanami nasi piłkarze zdobywali przynajmniej jednego gola. Przy założeniu, że sami w niedzielę nie stracą bramki podtrzymanie akurat tej prawidłowości byłoby jak najbardziej pożądane...
Zapraszamy kibiców na stadion miejski. Na koniec bardzo przeciętnej rundy w wykonaniu MKS-u możecie obejrzeć interesująco zapowiadające się widowisko. Kolejna okazja, aby emocjonować się ligowymi potyczkami swojego klubu dopiero po zimowej przerwie, za ponad 4 miesiące.

Mecze MKS - Pogoń:

1. 30.10.2004r. Pogoń - MKS 5:1 (2:1); Wegner (klasa okręgowa)
2. 29.05.2005r. MKS - Pogoń 1:4 (1:1); Władyczak (klasa okręgowa)
3. 06.11.2005r. MKS - Pogoń 1:0 (0:0); Wegner (klasa okręgowa)
4. 10.06.2006r. Pogoń - MKS 7:1 (3:1); Litwiniuk (klasa okręgowa)
5. 11.11.2006r. MKS - Pogoń 3:1 (2:0); Wójtowicz 2, Wegner (klasa okręgowa)
6. 10.06.2007r. Pogoń - MKS 0:2 (0:1); Wegner 2 (klasa okręgowa)