Lider znad morza w Debrznie 29.02.2008r.
Po sześciu tygodniach przerwy wznawiają rozgrywki drugoligowi pingpongiści rywalizujący w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. To będzie już przedostatni weekend sezonu, nieuchronnie zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć edycji 2007/08. Kibiców w Debrznie czekają w sobotę 1 marca dwa interesujące mecze z udziałem ich zespołu.
Czerwono-niebiescy najpierw o godz.11.00. podejmą Flotę Świnoujście, a następnie cztery godziny później Chrobrego Międzyzdroje. Gościć będziemy zatem tenisistów stołowych z dwóch bardzo popularnych nadmorskich miejscowości. MKS zagra w najsilniejszym zestawieniu, a więc z Mirosławem Wrońskim i Jarosławem Zawiszą na pierwszym stole oraz Rafałem Obarą i Sławomirem Babińskim na drugim. W ostatnich dniach było nieco nerwowo w "obozie" debrzneńskim, gdyż dosłownie "na włosku" wisiał udział w spotkaniu Wrońskiego. Lęborczanin w barwach MKS-u miał ogromny problem z uzyskaniem zwolnienia z pracy, ale na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie. Wiele kilometrów w drodze do Debrzna będzie musiał pokonać przebywający na co dzień w Holandii Obara, którego występ w sobotnich grach też jeszcze niedawno był niepewny. MKS jest faworytem potyczki z Flotą. Pierwsze spotkanie w Świnoujściu wygraliśmy 7:3. Rywale znajdują się na przedostatniej pozycji w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Jako jedyny zespół w tej edycji nie zremisowali żadnego meczu.
Popołudniowa konfrontacja z Chrobrym zapowiada się frapująco. Obok Championa Police Chrobry jest jedną z dwóch ekip, które jak dotąd nie poniosły porażki. W jesiennym meczu zremisowaliśmy w Międzyzdrojach 5:5, a ozdobą tamtej konfrontacji był pojedynek Wrońskiego z Tomaszem Taborem, wygrany przez naszego pingpongistę 3:2. Równie zacięte było spotkanie Zawiszy z Rafałem Janowiczem, wygrane przez debrznianina w identycznym stosunku. Niewiele grał w I rundzie inny z czołowych zawodników Chrobrego, Tomasz Marciniak. Z nim w składzie lider wydaje się być nie do pokonania. Tak czy inaczej czerwono-niebiescy mają o co walczyć. Piąta lokata zajmowana obecnie zapewnia utrzymanie w II lidze, ale przewaga 3 oczek nad znajdującą się w strefie barażowej złotowską Spartą niczego jeszcze na tę chwilę nie gwarantuje.
Zapraszamy kibiców do hali Zespołu Szkół, emocji z pewnością nie zabraknie!