Egzamin dojrzałości 10.05.2008r.
Dwa wysokie zwycięstwa odniosła młodzież MKS-u w potyczkach z Czarnymi Czarne. Juniorzy starsi pokonali rywali 4:1, chociaż dość długo wynik oscylował w drugiej połowie wokół remisu. Dopiero w 76 min. zawody rozstrzygnął Marcin Walkiewicz strzelając swojego drugiego gola i wyprowadzając czerwono-niebieskich na dwubramkowe prowadzenie. Rezultat ustalił w 87 min. po efektownej indywidualnej akcji rezerwowy Bartłomiej Lica.
W meczu juniorów młodszych do 28 min. trwała wyrównana walka z lekką przewagą debrznian. Wtedy za nieparlamentarne słownictwo bramkarza Czarnych sędzia podyktował rzut wolny pośredni z kilku metrów dla MKS-u. Szybko rozegrana piłka, strzał Wojciecha Marczaka i 1:0. Później było już łatwiej, a gole padały jeden za drugim. Zwraca uwagę dobry debiut Michała Birosza. Zagrał w drugiej połowie i szybko zaakcentował obecność na boisku bramką zdobytą po solowej akcji i asystą przy następnym trafieniu. Z kolei Patryk Klejdysz strzelił gole numer 24, 25 oraz 26 w sezonie 2007/08. Warto wspomnieć o jeszcze jednej sprawie dotyczącej sobotnich meczów. Zawodnicy obydwu klubów zdawali swoisty "egzamin dojrzałości", biorąc pod uwagę to, co działo się w trakcie i po spotkaniach ubiegłorocznych. Wreszcie derby MKS-Czarni odbyły się w normalnej, sportowej atmosferze. I niech tak będzie również w przyszłości.
17 maja MKS zagra wyjazdowe mecze z Iskrą Dretyń. Początek spotkania juniorów starszych o 12.00., ich młodsi koledzy przystąpią do gry dwie godziny później.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Czarni Czarne 4:1 (2:1)
Bramki dla MKS-u: Marcin Walkiewicz (12, 76), Wojciech Szeliga (30), Bartłomiej Lica (87)
Skład: Kowalczyk- Wołek (80 A.Taras), Piekarski, Borkowski, Bronowicki, Szczubiał - Ryngwelski (57 Lica), Ł.Dudzic (67 Romanowski), K.Dudzic (57 Drapała) - Szeliga, Walkiewicz (86 Żal)

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - Czarni Czarne 9:2 (3:0)
Bramki dla MKS-u: Patryk Klejdysz (35, 66, 73), Wojciech Marczak (28, 40), samobójcza (42), Wojciech Taras (53-k), Michał Birosz (53), Grzegorz Jadwidzic (79)
Skład: Białas (41 Lisewski) - Maślanyk (57 Paliwoda), W.Taras, Wałaszewski (48 Birosz), B.Bucholc (48 Sekta) - Jadwidzic, Marczak (64 Olszewski), Kwaśniewski, Romanowski (41 Molenda)- Klejdysz (73 M.Bucholc), Klukowski