Rewanż z nawiązką 24.05.2008r.
Juniorzy starsi MKS-u odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w tej rundzie. Czerwono-niebiescy zapowiadali rewanż za jesienną klęskę w Przechlewie 0:6 i słowa dotrzymali.
Debrznianie rozgromili Brdę 9:0, a powinna być nawet dwucyfrówka, gdyż w 77 minucie Damian Bronowicki nie trafił w bramkę egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na Patryku Borkowskim. W I połowie nasi piłkarze trzykrotnie ulokowali futbolówkę w siatce. Już w drugiej minucie składną akcję Wojciecha Romanowskiego i Przemysława Szczubiała wykończył celnym strzałem z najbliższej odległości (czyli w swoim stylu) Wojciech Szeliga. W 24 min. efektownego gola uderzeniem z dystansu zdobył Michał Birosz. Ten sam zawodnik asystował przy trzeciej bramce dogrywając piłkę dokładnie na głowę nadbiegającego Romanowskiego. Po zmianie stron trzy trafienia w trzy minuty (!!!) zupełnie wyjaśniły sytuację. Ostatecznie MKS zrewanżował się z nawiązką rówieśnikom z Przechlewa, aplikując rywalom dziewięć goli.
Miano niepokonanego zespołu na własnym boisku podtrzymali juniorzy młodsi. Bezbramkowy rezultat odpowiada wydarzeniom na placu gry, obydwie drużyny stworzyły po kilka dogodnych okazji na bramki i mogły przechylić szalę wygranej na swoją stronę. To był dobry, zacięty mecz, również (niestety) z kontrowersjami sędziowskimi.
W środę 28 maja o godz. 17.30 juniorzy starsi rozegrają awansem (z 14 czerwca) wyjazdowe spotkanie ze Startem Miastko. To istotna konfrontacja w kontekście rywalizacji MKS-u o drugie miejsce na koniec rozgrywek.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Brda Przechlewo 9:0 (3:0)
Bramki: Wojciech Szeliga (2, 51, 72), Michał Birosz (24), Wojciech Romanowski (36), Krzysztof Dudzic (50), Łukasz Dudzic (52), Michał Drapała (65), Bartłomiej Lica (67)
Skład: Białas (71 Lisewski) - Wołek, Piekarski (59 Lica), Bronowicki, Borkowski, Szczubiał - K.Dudzic, Birosz (46 Ł.Dudzic), Ryngwelski - Szeliga, Romanowski (46 Drapała)