ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Niewykorzystane okazje... 01.06.2008r.
...lubią się mścić. Siły tego starego, wyświechtanego, lecz jakże prawdziwego piłkarskiego porzekadła doświadczyli na własnej skórze juniorzy młodsi MKS-u w Kołczygłowach. Debrznianie powinni do przerwy rozstrzygnąć na swoją korzyść potyczkę z liderem mając kilka wyśmienitych ku temu szans.
W 9 min. Patryk Klejdysz otrzymał doskonałe podanie w tempo od Michała Birosza, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem spudłował. Chwilę później Grzegorz Jadwidzic nie skorzystał z prezentu zafundowanego mu przez golkipera i jednego z obrońców GKS-u. W 29 min. następna okazja, uderzali na bramkę Klejdysz i Łukasz Klukowski. Również drugą część rywalizacji zaczęliśmy od zmarnowanej szansy Klejdysza. Gospodarze przetrwali trudne chwile i sami skutecznie zaatakowali po przerwie. Najpierw w 55 min. uratował nas jeszcze Andrzej Wałaszewski, wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki. W 59 min. straciliśmy jednak gola i mimo prób odrobienia strat rezultat nie zmienił się do końcowego gwizdka. Dodać trzeba zresztą, że to kołczygłowianie byli bliżsi podwyższenia prowadzenia (strzał w poprzeczkę) niż my wyrównania na 1:1. Niezły mecz z obu stron, chociaż we znaki zawodnikom dawała się niewatpliwie upalna aura.
Juniorzy młodsi zakończą sezon meczem na własnym boisku z Kaszubią Studzienice w niedzielę 8 czerwca o godz. 15.00.

GKS Kołczygłowy - MKS Debrzno 1:0 (0:0)
Skład: Białas - Maślanyk, Wałaszewski, W.Taras, B.Bucholc (62 Winiarz) - Jadwidzic, Kwaśniewski, Birosz (80 Pawlik), Marczak (47 Flakowski), Klukowski - Klejdysz (69 M.Bucholc)