Zwycięstwa Trawy i Topiących Błotników 01.08.2008r.
W piekącym słońcu rozegrano na Stadionie Miejskim turniej piłkarski "dzikich drużyn" dla dzieci i młodzieży "Wakacje 2008". Planowaliśmy rywalizację w trzech kategoriach wiekowych, ale wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgłosiła się do gry zaledwie jedna ekipa o oryginalnej zresztą nazwie "Ugryzł Mnie Komar".
W związku z tym , aby zupełnie nie pozostawić "na lodzie" (czy może raczej na trawie) tego zespołu, naprędce zorganizowano spotkanie "komarów" z opiekunami goszczącego na obozie w Debrznie częstochowskiego Salosu (wzmocnionego sędzią imprezy Mirosławem Kisełyczką). Konfrontacja zakończyła się wynikiem nierozstrzygniętym 2:2. Salos desygnował na turniej aż pięć drużyn, cztery w kategorii "gimnazjum" i jedną w kategorii "szkoła podstawowa". Najciekawiej było wśród gimnazjalistów, gdzie chęć sportowej zabawy zgłosiło ogółem aż osiem ekip. Zacięte mecze w grupach, następnie półfinały i gry o poszczególne lokaty. Ostatecznie zwyciężył zespół o nazwie "Trawa", przed Salosem II, Ogrodową i Kotletami. Dalsze pozycje zajęli: Salos I, Pastuchy, Salos IV i Salos III. Zwycięską "Trawę" tworzyli: Wojciech Marczak (król strzelców - 10 goli), Bartłomiej Lewandowski, Grzegorz Jadwidzic, Dawid Białas i Krystian Barszczak. Ponieważ w kategorii "szkoła podstawowa" do imprezy przystąpiły dwie drużyny zadecydowano o rozegraniu dwumeczu. "Topiące Błotniki" (konia z rzędem temu kto odgadnie o co chodzi z tą nazwą...) wygrały z Salosem 2:0 i 2:1. Zwycięski zespół grał w zestawieniu: Michał Biszczanik, Artur Biszczanik (3 gole, najlepszy snajper), Andrzej Tchurzewski, Kamil Wrześniak, Jarosław Szerląg, Mateusz Kijowski i Rafał Wesołowski.
Dziękujemy za wsparcie finansowe przy organizacji turnieju Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Debrznie. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji tych zawodów!