Włókniarz zgarnął trofeum 04.08.2008r.
Futboliści Włókniarza Okonek triumfowali w dziesiątej, jubileuszowej edycji turnieju seniorów o "Puchar lata". Podopieczni Zbigniewa Kotwicy jako jedyni nie ponieśli w imprezie porażki i zasłużenie sięgnęli po prymat w dorocznej, przedsezonowej rywalizacji.
Początkowo wydawało się, że głównym kandydatem do zwycięstwa będzie Zryw Sypniewo, który najpierw w końcówce przechylił szalę wygranej w konfrontacji z naszym MKS-em, a następnie w najbardziej zaciętym spotkaniu dnia zmógł 3:2 Piasta Człuchów. W decydującym meczu sypniewianie byli jednak zdecydowanie gorsi od swoich derbowych rywali zza miedzy i ostatecznie uplasowali się na drugiej pozycji. Przedstawiciele podokręgu słupskiego musieli zadowolić się pozostałymi, mniej eksponowanymi lokatami. Najważniejsza była jak zawsze możliwość sprawdzenia się w boju z trzema różnymi rywalami na finiszu przygotowań do nowego sezonu. W zasadzie wszyscy uczestnicy turnieju, co jest zresztą regułą w tego typu potyczkach, wystawili niepełne składy, bez kilku na co dzień podstawowych piłkarzy. Mimo to niedzielny sprawdzian można uznać za udany. Jak zaprezentowali się czerwono-niebiescy? Czasy są takie, że byliśmy jedynym zespołem reprezentującym klasę A, pozostałe kluby grają szczebel wyżej. Momentami gra MKS-u był poprawna, w kilku kluczowych momentach każdego ze spotkań zabrakło skuteczności pod bramką przeciwnika. Szczególnie mecz z Piastem pokazał, że nad tym elementem trzeba jeszcze sporo popracować. Świetne okazje zmarnowali Radosław Wójtowicz i Łukasz Dudzic, a ponadto Paweł Władyczak w 17 min. nie wykorzystał rzutu karnego. Golkiper człuchowski Rafał Rafalski pokazał dobrą formę i bez najmniejszych wątpliwości został uznany za najlepszego na swojej pozycji uczestnika zawodów. Warto dodać, że Rafalski obronił także drugą " jedenastkę" (w spotkaniu ze Zrywem), lecz jej wykonawca Łukasz Cyruk pośpieszył ze skuteczną dobitką skrupulatnie korzystając z braku asekuracji ze strony obrońców Piasta. Królem strzelców został napastnik Zrywu Tomasz Zabrocki, z dorobkiem trzech trafień. Najlepszym zawodnikiem uznano Radosława Jakimcio z Włókniarza.
Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy piekarni G.S. Debrzno S.C. Małgorzaty Grochowina i Dariusza Szymanówki.

Wyniki X turnieju o "Puchar Lata" »