"Mysza" znowu czerwono-niebieski! 15.08.2008r.
Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych ekipa seniorów MKS-u została poszerzona o jedno nazwisko. 14 sierpnia do gry w naszym klubie został potwierdzony na mocy transferu definitywnego Piotr Staniol.
19-letni pomocnik przez minione trzy sezony regularnie występował w kujawsko-pomorskiej lidze juniorów w barwach Chemika Bydgoszcz, najpierw w edycji 2005/06 wśród juniorów młodszych, a potem (2006/07 i 2007/08) w juniorach starszych. W okresie letnim zagrał w dwóch meczach kontrolnych trzecioligowej drużyny seniorów bydgoskiego klubu, jednak ostatecznie nie znalazł się w kadrze pierwszego zespołu. Zgłosił więc akces do MKS-u, a ponieważ strony porozumiały się co do jego gry w debrzneńskim klubie, od kilku dni jest do dyspozycji trenera Grzegorza Apryasa.
Gwoli przypomnienia, "Mysza" jest wychowankiem klubu znad Debrzynki. Przygodę z piłką nożną rozpoczął pod okiem Mirosława Kisełyczki w zespole juniorów młodszych już w 1999 roku, a więc w wieku 10 lat! Przez 6 sezonów reprezentował czerwono-niebieskie barwy, by w 2005 roku przejść do Chemika. Teraz wraca do macierzystego klubu i z jego grą wiążemy spore nadzieje. Ciekawostką jest to, że Staniol w przeszłości (jako junior młodszy!) zaliczył już dwa oficjalne mecze w zespole seniorów MKS-u. Było to w sparingowych grach z Krajną Sępólno Krajeńskie (lipiec 2004 roku) i Włókniarzem Okonek (luty 2005 roku). Po długiej przerwie wystąpił w MKS-ie w spotkaniu towarzyskim w Kamieniu Krajeńskim, a jego debiut ligowy nastąpi zapewne w Wyczechach.