Czy znowu grad goli? 06.09.2008r.
3:3, 3:3, 5:2, 3:3, 3:6 - to wyniki ostatnich pięciu oficjalnych meczów drużyny seniorów MKS-u. Kibice nie mogą narzekać na nudę, w spotkaniach rozgrywanych przez czerwono-niebieskich pada mnóstwo bramek.
Dużo strzelamy i to cieszy, ale niestety równie sporo goli tracimy. Niestabilna jak na razie dyspozycja debrznian powoduje, iż lokata w ligowej tabeli nie jest najwyższa. Jak będzie w niedzielę? Czy ponownie możemy spodziewać się widowiskowej gry okraszonej odpowiednio dużą liczbą bramek? Nie mamy nic przeciwko takiemu rozwiązaniu pod warunkiem, że to nasz zespół strzeli przynajmniej jedną więcej od rywali. Zagramy z Garbarnią Kępice, ekipą niemal równie nieobliczalną jak MKS. Kępiczanie rozpoczęli sezon od dwóch porażek by w trzeciej serii rozgromić u siebie 5:0 będący do tego momentu bez punktowej straty GKS Kołczygłowy... Już to pokazuje, że w tej lidze wszystko jest możliwe. My jednak wierzymy w komplet oczek dla gospodarzy, przypominając, iż to właśnie Garbarni MKS strzelił najwięcej bramek w jednym spotkaniu na szczeblu klasy okręgowej, wygrywając ponad pięć lat temu 9:2! Zapraszamy sympatyków piłki nożnej na Stadion Miejski 7 września o godz. 16:00.

Dotychczasowe spotkania MKS-u z Garbarnią Kępice i zdobywcy goli dla debrznian:

1. 13.10.1999r. Garbarnia - MKS 0:2 (0:0) Koroś 2; (Puchar Polski)
2. 06.10.2002r. Garbarnia - MKS 2:2 (2:1) Kisełyczka, S.Nylec; (klasa okręgowa)
3. 11.05.2003r. MKS - Garbarnia 9:2 (5:1) Koroś 4, Wegner, Władyczak, samobójcza, Grochowina, S.Nylec; (klasa okręgowa)

3 mecze, 2 zwycięstwa MKS-u, 1 remis, bramki 13-4 dla czerwono-niebieskich