W Miastku bez punktów 06.09.2008r.
Juniorzy młodsi MKS-u ulegli na wyjeździe Startowi Miastko 1:3 i była to porażka zasłużona, gdyż gospodarze prezentowali się w całym spotkaniu odrobinę lepiej od naszego zespołu. Czerwono-niebiescy zagrali ambitnie, lecz miejscowi mają w tym momencie bardziej wyrównaną ekipę, co udowodnili na boisku.
W 18 min. straciliśmy pierwszą bramkę, ale to nie podłamało debrznian. W 32 min. w zamieszaniu podbramkowym wyrównującego gola zdobył Paweł Mulik, dla którego był to premierowy gol w lidze. Niestety, tuż przed gwizdkiem kończącym I połowę gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po rzucie wolnym Dawid Białas nie utrzymał piłki w rękach i jeden z miastczan pospieszył ze skuteczną dobitką. Inna sprawa, że mieliśmy do czynienia z wolnym pośrednim, więc "Biały" nie musiał wcale dotykać futbolówki przy strzale...
W drugiej części MKS usiłował odrobić straty, ale nie stworzyliśmy większego zagrożenia pod bramką rywali. Start natomiast po kontrze przypieczętował wygraną trzecim trafieniem. W drużynie debrzneńskiej zadebiutował Jarosław Masternak, poprzednio zawodnik Juve Uniechow.
13 września o godz. 13:30 kolejny mecz, tym razem u siebie z Brdą Przechlewo.

Start Miastko - MKS Debrzno 3:1 (2:1)
Bramka dla MKS-u: Paweł Mulik (32)
Skład: Białas - Jadwidzic, W.Taras, Kwaśniewski (50 Wałaszewski), B.Bucholc - Mulik, Marczak, Birosz, Maślanyk (33 Masternak) - M.Bucholc, M.Molenda (50 Grabowski)