ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Brawo! 24.09.2008r.
W zaległym meczu klasy okręgowej juniorów młodszych MKS odniósł bardzo cenne zwycięstwo wygrywając w Chojnicach z Kolejarzem 2:1. Jest to duża niespodzianka, ponieważ gospodarze byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Przyznać trzeba, że rywale piłkarsko prezentowali się lepiej od czerwono-niebieskich, lecz nie mieli zupełnie pomysłu na rozmontowanie obrony debrzneńskiej.
Podopieczni Mirosława Kisełyczki grali ambitnie, walczyli zażarcie o każdą piłkę i zostali nagrodzeni za swoją postawę kompletem punktów. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po golu zdobytym przez Marcina Molendę, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Kolejarza po dokładnym dograniu futbolówki przez Wojciecha Tarasa. "Puyol" w pierwszych 40 minutach mógł rozstrzygnąć losy rywalizacji właściwie w pojedynkę, gdyż miał jeszcze dwie wyśmienite okazje na kolejne trafienia. Najpierw w 12 min. po podaniu Patryka Klejdysza przegrał pojedynek z golkiperern chojniczan, a potem w 28 min. nie wcelował do pustej bramki po zagrania Rafała Paliwody, gdy ten wykorzystał kiks bramkarza. W 45 min. rywale wyrównali. Po dośrodkowaniu z rogu Paweł Arndt skorzystał z zawahania obrońców MKS-u i Dawida Białasa pakując z bliska piłkę do siatki. Wydawało się, że będzie to sygnał do zmasowanych ataków Kolejarza w dalszej części spotkania, ale już trzy minuty później Klejdysz pokonał bramkarza wyprowadzając zespół debrzneński ponownie na prowadzenie. Asystę przy tej bramce zaliczył Mateusz Bucholc. Ostatnie pół godziny rywalizacji to spora przewaga miejscowych i... doskonała okazja na 3:1 rezerwowego Damiana Pawlika w 74 minucie. Obrońca chojnicki tak niezdarnie wycofywał futbolówkę do swojego bramkarza, że Pawlik otrzymał doskonałą szansę na strzał. Tym razem jednak golkiper Kolejarza udanie interweniował. Wynik nie uległ ostatecznie zmianie, a zatem zanotowaliśmy pierwszą w tym sezonie wygraną najmłodszych piłkarzy MKS-u. W końcówce dwuminutowy debiut w lidze stał się udziałem Krystiana Zembrzyckiego.
Następny mecz (równie ciekawy i trudny zarazem) w niedzielę 28 września o godz. 13:30 z Piastem Człuchów na własnym boisku.

Kolejarz Chojnice - MKS Debrzno 1:2 (0:1)
Bramki dla MKS-u: Marcin Molenda (24), Patryk Klejdysz (48)
Skład: Białas - Jadwidzic, W.Taras, Wałaszewski, B.Bucholc (68 Pawlik) - M.Bucholc (79 Zembrzycki), Marczak, Mulik, Paliwoda - M.Molenda, Klejdysz