Z Uranią o spokój 04.10.2008r.
5 października 2008r. o godz. 15:00 MKS zagra na własnym boisku kolejny ligowy mecz w sezonie 2008/09. Gościć będziemy w Debrznie Uranię Udorpie, ekipę aktualnie zajmującą piątą lokatę w tabeli klasy A.
Obydwa kluby zagrają ze sobą pierwszy w historii oficjalny mecz, dotąd rywalizowali jedynie juniorzy starsi. Czerwono-niebiescy usiłują wyjść na prostą po serii czterech porażek. Fatalny wrzesień na szczęście za nami, teraz trzeba się skupić na pozostałych do końca rundy jesiennej spotkaniach. Z pewnością dotychczasowe występy Uranii budzą szacunek (tylko jedna przegrana z liderem - Granitem Koczała) i czeka debrznian trudna przeprawa. Aby jednak usadowić się w "spokojnej" strefie tabeli (to najbliższy cel po szeregu niepowodzeń w ostatnich tygodniach) należy zawalczyć o komplet punktów. Rywal MKS-u to drużyna, która pojawiła się w rozgrywkach ligowych w 2003 roku, zaczynając naturalnie od klasy B. Od razu udorpianie wywalczyli drugie miejsce, które jednak wówczas nie dawało awansu. W sezonie 2004/05 uplasowali się oczko niżej, ale mimo to uzyskali prawo gry w barażach o klasę A, z czego skwapliwie skorzystali osiągając historyczny sukces. Trzy sezony na tym szczeblu rozgrywkowym to ciągły postęp. W 2006r. Urania zameldowała się na szóstej pozycji, w 2007 na trzeciej, a ostatnią edycję (2007/08) zakończyła na drugim miejscu. Piłkarze z podbytowskiej miejscowości notują zatem ciągły postęp.
Trener Grzegorz Apryas będzie miał do dyspozycji w niedzielę niemal wszystkich zawodników, nie zagra jedynie rozpoczynający w ten weekend zajęcia na uczelni w Bydgoszczy Kamil Sieg.
Zapraszamy kibiców na stadion miejski, Wasze wsparcie dla czerwono-niebieskich w każdym meczu jest bardzo istotne.