Małe derby, czyli bój z liderem 18.10.2008r.
To już przedostatnia okazja, aby obejrzeć mecz seniorów MKS-u w roli gospodarza w tej rundzie. 19 października o godz. 14:00 zagramy z Granitem Koczała, rewelacyjnie spisującym się liderem tabeli i jednocześnie drużyną na tę chwilę uważaną za najpoważniejszego kandydata do awansu.
Koczalanie prowadzeni przez grającego trenera Jarosława Pietrzykowskiego nigdy nie występowali w klasie okręgowej, byłby to więc dla nich historyczny sukces. Niedzielni rywale MKS-u znakomicie rozpoczęli sezon (7:0 w Korzybiu), a następnie kontynuowali passę w kolejnych spotkaniach. Dotąd potknęli się jedynie dwa razy przegrywając z Myśliwcem 1:2 i remisując u siebie w poprzedniej kolejce z GKS-em Kołczygłowy 3:3. W Debrznie obejrzymy małe derby, bo przecież obie jedenastki reprezentują powiat człuchowski. Szanując dotychczasowy dorobek Granitu wierzymy jednak, że to czerwono-niebiescy będą lepsi w tej konfrontacji. MKS po wrześniowej "zapaści" w ostatnich trzech meczach zainkasował komplet punktów i sądzimy, że debrznian stać na podtrzymanie dobrej serii. Niestety w niedzielę nie wystąpi Mirosław Kisełyczka, co biorąc pod uwagę jego dobrą grę w Tuchomiu będzie problemem dla drugiej linii debrzneńskiej ekipy. Wszyscy pozostali piłkarze powinni być do dyspozycji trenera Grzegorza Apryasa. Obydwa kluby zagrają dziesiąty oficjalny mecz w historii. Cztery pierwsze spotkania zakończyły się wygraną MKS-u, lecz było to dawno temu, w latach 1993 - 1995. Po długiej przerwie obie strony spotkały się w lidze w sezonie 2003/04. Granit był średniakiem rozgrywek klasy A, my walczyliśmy o szybki powrót do okręgówki. W Debrznie nasz zespół wymęczył skromne 1:0 po golu niezawodnego Andrzeja Korosia. Rewanż był widowiskiem w rodzaju "nie do zapomnienia". Prowadzenie MKS-u do przerwy 3:1, czwarty gol w 64 minucie (w dodatku samobójczy) i... seria koszmarnych błędów defensywy debrzneńskiej "owocująca" wynikiem 4:4. Czy teraz będziemy świadkami równie interesującego meczu? Z pewnością tak, bo i Granit i MKS są zdeterminowani by walczyć o pełną pulę. Zapraszamy kibiców na stadion miejski!
Dotychczasowe mecze MKS-u z Granitem i strzelcy goli dla debrznian:

1. 12.09.1993r. Granit - MKS 2:3 (1:1); R.Nylec, Lewenko, Łepek (klasa A)
2. 17.04.1994r. MKS - Granit 1:0 (0:0); Łepek (klasa A)
3. 02.10.1994r. MKS - Granit 5:0 (3:0); Lewenko 2, R.Nylec, Kisełyczka, E.Twaróg (klasa A)
4. 07.05.1995r. Granit - MKS 1:3 (1:2); E.Twaróg 2, Racinowski (klasa A)
5. 04.08.2002r. MKS - Granit 2:2 (1:1); Sadowski, Koroś (Puchar Lata, mecz rozegrano na neutralnym boisku w Dębnicy)
6. 17.09.2003r. Granit - MKS 4:3 (3:2); Koroś 2, Wójtowicz (Puchar Polski)
7. 28.09.2003r. MKS - Granit 1:0 (0:0); Koroś (klasa A)
8. 09.05.2004r. Granit - MKS 4:4 (1:3); Wójtowicz 2, Koroś, samobójcza (klasa A)
9. 22.07.2006r. Granit - MKS 2:1 (0:1); Władyczak (turniej towarzyski)

Razem 5 zwycięstw MKS-u, dwa remisy, dwie wygrane Granitu, bramki 23:15 na korzyść naszego klubu.