Równy krok liderów 23.12.2008r.
Pewne wygrane Ogrodowej/Gama, Bez Nazwy i Salosu - tak przebiegała trzecia seria ligi halowej. Wprawdzie nie oglądaliśmy (jak w poprzedniej rundzie) festiwalu strzeleckiego, lecz i tak zwycięstwa prowadzącej w tabeli Wielkiej Trójki nie podlegały dyskusji.
Właściwie żaden z rywali nie zagroził poważnie czołowym ekipom. Próbował jedynie Grom Stanisławka w spotkaniu z Salosem i rzeczywiście długimi fragmentami rywalizacja była w miarę wyrównana. Z kolei mecz Nowicjuszy z Ogrodową/Gama zaczął się od trafienia Piotra Grzechnika, ale potem liderzy dość szybko opanowali sytuację i głównie za sprawą najskuteczniejszego duetu ligi (Sebastian Stalka - Paweł Wegner) rozmontowali obronę przeciwnika. Nadal imponuje młodzież z drużyny Bez Nazwy. Dziewięć goli strzelonych Meblom, a następnie sześć wbitych Gromowi - to wszystko po składnej, efektownej grze. Co istotne, Bez Nazwy mają bardzo wyrównany skład i z meczu na mecz "docierają się" coraz wyraźniej. Na ustach kibiców w tej kolejce był Alan Nalepa, który w konfrontacji z Meblami zdobył niecodziennego gola, uderzając z woleja z lewej nogi. Znajdował się w tym momencie mniej więcej 9 metrów od... własnej bramki! Futbolówka przelobowała zdezorientowanego golkipera dębniczan, który nie spodziewając się takiego obrotu sprawy wyszedł zbyt daleko ze swojej "świątyni". Meble to zespół, któremu nie wiedzie w tej edycji. Ogromne problemy mieli nawet z outsiderem, Dobrynką. Ostatecznie padł remis, jednak pierwszego punktu dla drużyny z Debrzna Wieś nie będzie. W ich szeregach zagrał nieuprawniony zawodnik, którego nazwisko nie widnieje na liście zgłoszeń. Przyznano więc walkower obrońcom tytułu.
Po Świętach i w oczekiwaniu na sylwestrowe szaleństwa przed uczestnikami ligi ostatnie mecze w 2008 roku. 28 grudnia zapowiadają się nie lada emocje, bowiem dojdzie do spotkań Ogrodowa/Gama - Bez Nazwy i Ogrodowa/Gama - Salos. Oby tylko obyło się bez kontrowersji i nadmiernej nerwowości. To właśnie za sprawą nerwów w minionej serii wcześniej kończyli udział w meczach po czerwonych kartkach Paweł Popowicz z NitBud Team i Tomasz Łopieński z Nowicjuszy....