Ligowy terminarz seniorów 03.01.2009r.
Już wiadomo - w weekend 21/22 marca 2009 r. zacznie się runda rewanżowa w słupskiej klasie A seniorów. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na swoim przedświątecznym posiedzeniu zatwierdził kalendarz rozgrywek wszystkich lig.
Jak wspominaliśmy przy okazji informacji o planach sparingowych MKS-u, początkowo mówiło się nawet o rozpoczęciu ligi w połowie marca. Uznano jednak ostatecznie, iż futboliści wybiegną na boiska tydzień później. Czerwono-niebiescy zainaugurują wiosnę od potyczki na własnym terenie z Sokołem Wyczechy. Cały "rozkład jazdy" piłkarzy MKS-u zamieszczamy w innym miejscu, tutaj zwracamy uwagę na fakt, iż nie będzie tym razem rywalizacji o punkty w Wielką Sobotę, zaplanowaną w 2009 roku na 11 kwietnia. To raczej rzadkość w dziejach naszego klubu, ponieważ pomijając nagły atak zimy w ubiegłym roku i odwołanie przedświątecznej serii spotkań, niemal zawsze w tym terminie graliśmy mecze ligowe. Od 1997r. jedynie w 2003 i właśnie 2008r. piłkarze mieli wolną Wielką Sobotę. Teraźniejsza decyzja władz Pomorskiego ZPN jest raczej słuszna i spowodowana głównie tym, że grupy rozgrywkowe liczą teraz 14 klubów, a nie 16, jak miało to miejsce w poprzednich sezonach. Wiosną nie będzie także terminów w środku tygodnia, rywalizację wyznaczono na weekendy (soboty lub niedziele, w zależności od decyzji gospodarza danego meczu). Wyjątek od reguły stanowi przedostatnia kolejka, która odbędzie się w Boże Ciało 11 czerwca. Liga zakończy się w niedzielę 14 czerwca i jest to termin obligatoryjny dla wszystkich zespołów.
Nie ma jeszcze szczegółowego kalendarza rozgrywek juniorskich. Poznamy go po 10 stycznia. Wiemy jedynie, że grupa, w której rywalizują juniorzy starsi MKS-u ma rozegrać I kolejkę rundy wiosennej 28/29 marca, czyli tydzień po seniorach. Juniorzy młodsi natomiast wznowią gry ligowe dopiero po Świętach Wielkanocnych, 18/19 kwietnia.