Ze Spartą później, w Koszalinie wcześniej... 09.01.2009r.
Informowaliśmy niedawno o terminarzu gier rewanżowej rundy II ligi tenisa stołowego. Tymczasem w ciągu ostatnich dwóch dni uległ on gruntownemu przemeblowaniu, a zmiany dotyczą właśnie naszego zespołu.
Jak wspominaliśmy Flex-in/MKS Debrzno miał rozpocząć drugą część sezonu 10 stycznia od konfrontacji na własnym terenie ze Spartą Złotów. Derbowa potyczka odbędzie się jednak dopiero 15 stycznia o godz. 19.00. Debrznianie przychylili się do prośby swoich rywali dążących do przełożenia meczu ze względu na udział jednego z zawodników Sparty w szkolnej olimpiadzie przedmiotowej. Uznaliśmy, że nie ma sensu upierać się przy pierwotnym terminie. W ten sposób obydwie rywalizujące strony mają szansę przystąpić do gry w najsilniejszych zestawieniach. O tym jak ważna będzie to potyczka nie trzeba specjalnie przekonywać - wystarczy spojrzenie na aktualną tabelę rozgrywek. Derby MKS - Sparta zostaną więc rozegrane 15 stycznia, lecz nie będzie to wcale pierwszy mecz debrznian w tej rundzie. Dzień wcześniej bowiem, 14 stycznia o godz. 16.00, nasi pingpongiści zmierzą się na wyjeździe z Koszalinianinem Koszalin. Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego bardzo późno opublikował rozkład gier na II rundę, co zrodziło duże problemy. 1 lutego MKS miał zagrać na wyjeździe w Koszalinie i Białogardzie. Jak wiadomo na naszym terenie to początek ferii zimowych (w woj. wielkopolskim i zachodniopomorskim zaplanowano je w innym okresie) i trzech tenisistów debrzneńskich "zaklepało" wcześniej prywatne wyjazdy. W tej sytuacji rozpoczęliśmy starania o przełożenie spotkań z 1 lutego na inne dni. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z ekipą koszalińską, stąd termin 14 stycznia. Kłopot jest z potyczką w Białogardzie. Gospodarze gościnnie korzystają ze szkolnej hali i muszą dostosować się do innych zajęć i imprez odbywających się w tym miejscu. Na tę chwilę nieznany jest zatem nowy termin meczu TT 2005 Białogard - MKS. Sprawa rozstrzygnie się zapewne w najbliższym czasie, o czym niezwłocznie poinformujemy.