Zawisza na czele rankingu! 10.01.2009r.
Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego, prowadzący rozgrywki na szczeblu II ligi strefy wielkopolsko-zachodniopomorskiej, ogłosił indywidualny ranking zawodników po I rundzie sezonu.
Ta klasyfikacja ma bezpośrednie przełożenie na składy meczowe poszczególnych drużyn w drugiej części rozgrywek. Innymi słowy - dwaj najlepsi pingpongiści danego klubu muszą rywalizować w kolejnych spotkaniach na tzw. "pierwszym stole", a pozostali na drugim. Nie ma więc mowy o "kombinowaniu" (w pozytywnym znaczeniu) z taktyką, spotykają się zawodnicy w myśl zasady "silny z silnym, słabszy ze słabszym". Czy zwiększy to szanse tenisistów Flex-in/MKS Debrzno w decydujących grach edycji 2008/09? Teoretycznie tak, ale co pokaże życie przekonamy się w kolejnych meczach mistrzowskich. Tymczasem prześledźmy jak wygląda zestawienie najskuteczniejszych II-ligowców za minioną rundę. Punkty za poszczególne gry (tylko singlowe) przyznawano wg zasady "3 za wygraną na I stole, 2 za zwycięstwo na drugim". Po podliczeniu wszystkiego okazało się, że na I miejscu rankingu znajduje się Jarosław Zawisza z Flex-in/MKS! Jarek minimalnie wyprzedza Henryka Dzidę z Białogardu oraz swojego kolegę klubowego Mirosława Wrońskiego. Zawisza poniósł tylko jedną porażkę w singlu, ulegając Tomaszowi Taborowi 2:3. Dzida przegrał również tylko raz (z Zawiszą 0:3), pokonał zaś jak pamiętamy po dramatycznym boju Wrońskiego 3:2. Ta właśnie porażka (a także druga - z rewelacyjnym Patrykiem Przywartym z Koszalina) pozbawiła "Wronę" pierwszej lokaty w rankingu. Zestawienie wygląda bardzo korzystnie dla Flex-in/MKS Debrzno, ale naturalnie nie mówi wszystkiego o sile klubów. Gdyby chociaż jeden z zawodników "drugiej linii" MKS-u regularnie punktował w każdym meczu, nie musielibyśmy obawiać się o lokatę drużyny w tabeli. To właśnie główne zadanie dla pozostałych pingpongistów MKS-u na drugą część sezonu, bowiem samymi zwycięstwami Zawiszy i Wrońskiego nie uratujemy II ligi dla Debrzna...

Poniżej "TOP 15" rozgrywek po pierwszej rundzie.

1. Jarosław Zawisza (Flex-in/MKS Debrzno)	36
2. Henryk Dzida (TT 2005 Białogard)		35