Korekta terminarza 27.01.2009r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej Podokręg Słupski rozesłał do klubów oficjalne terminarze rozgrywek rundy wiosennej we wszystkich klasach i grupach wiekowych.
Kilka tygodni temu informowaliśmy o "rozkładzie jazdy" seniorskiej klasy A. Nastąpiła w nim jedna istotna korekta. Otóż związek zdecydował, iż piłkarze nie będą rozgrywać meczów mistrzowskich w Boże Ciało 11 czerwca. Przedostatnia seria spotkań odbędzie się więc dopiero dwa dni później, w sobotę 13 czerwca o godz. 15.00 (termin obligatoryjny dla wszystkich). Natomiast sezon 2008/2009 zawodnicy zakończą meczami zaplanowanymi na 20 czerwca o godz. 15.00. Z kolei gry barażowe o miejsce w klasie okręgowej odbędą się w dniach 27 i 30 czerwca 2009 r.
Poznaliśmy także terminarze lig juniorskich. Zamieszczamy je w innym miejscu. Tak jak wcześniej pisaliśmy juniorzy starsi MKS-u rozpoczną rundę wiosenną meczem na własnym boisku z Brdą Przechlewo 4 kwietnia, natomiast ich młodsi koledzy dwa tygodnie później, od konfrontacji wyjazdowej w Tuchomiu. Pomorski ZPN nie określił jeszcze zasad, ani nie wyznaczył terminów gier barażowych o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów. Ta kwestia może dotyczyć czerwono-niebieskich z Debrzna. Przypomnijmy bowiem, że starsza grupa juniorów MKS-u lideruje po rundzie jesiennej i obok Korala Dębnica, Brdy Przechlewo i Kaszubii Studzienice jest kandydatem właśnie do miejsca barażowego. Do tego jednak jeszcze daleka droga, a dokładniej 10 wiosennych gier...