MOW i Sylwester Nylec - prawdziwi "dominatorzy" 17.02.2009r.
Dziewiąta edycja halowego turnieju zakładowego przeszła do historii. Była to jedna z bardziej udanych imprez od 2001 r., a więc od momentu powstania pomysłu na tego typu zawody. 6 drużyn, 15 zaciętych spotkań, wiele ładnych goli, a nade wszystko wolny od pracy czas spędzony w miłej, sportowej atmosferze.
Jak się okazało już drugi mecz dnia zadecydował o pierwszeństwie w mistrzostwach. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy wygrał z Euromaszem 2:1 i nawet późniejsza wpadka ze strażakami nie pozbawiła końcowego triumfu faworytów do tytułu. Obrońcy głównego trofeum, czyli ekipa OSP ulegli Euromaszowi i drużynie ZBR Powozińska plasując się ostatecznie dopiero na trzecim miejscu. Rewelacją imprezy okazał się zespół Euromaszu, w którego szeregach mocno wyróżniał się Kamil Sieg, uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw. Na jeszcze większe brawa zasłużył inny reprezentant lipkowskiej firmy, Edward Marek. Bezapelacyjnie został przez uczestników turnieju wybrany na najlepszego bramkarza. Rzeczywiście - sił, witalności, sportowego charakteru, ambicji , radości z gry popularnemu Edkowi mogliby pozazdrościć dużo młodsi piłkarze, występujący na co dzień w klubach. Brawo! Królem strzelców "zakładówki", z dorobkiem 12 trafień, został Sylwester Nylec. Akurat wygrana Sylwka nie stanowi absolutnie najmniejszego zaskoczenia. Snajper MOW uczynił to po raz piąty w ogóle, a po raz czwarty z kolei (sic!!!) w historii turnieju. Zdominował więc zupełnie tę kategorię i w zasadzie "w ciemno" można rokrocznie obstawiać, który z zawodników zgarnie statuetkę "goleadora" nr 1. Również piąty tytuł dla MOW nie stanowi specjalnej niespodzianki. Po rocznej przerwie ten zespół powrócił na miejsce zajmowane wcześniej w latach 2001, 2004, 2006 i 2007, dysponując najbardziej wyrównanym składem. Oprócz wspomnianego S.Nylca Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy reprezentowali Mirosław Kisełyczka, Mirosław Łepek, Bartłomiej Grochowina, Michał Kowalski, Sławomir Montusiewicz i Radosław Gappa. Za rok dziesiąte wydanie turnieju zakładowego, a więc czeka nas mały jubileusz...

Wyniki:

ZBR Powozińska - Dobrynka 3:3