Ta ostatnia niedziela... 19.03.2009r.
Przed nami pingpongowe "ostatki". W niedzielę 22 marca tenisiści stołowi Flex-in/MKS Debrzno rozegrają dwa mecze o mistrzostwo II ligi kończące edycję 2008/2009.
Rywalami naszego zespołu będą Chrobry Międzyzdroje (godz.11.00) i ATS Stargard Szczeciński (godz.15.00). Te spotkania zadecydują o bilansie całego sezonu. Dzięki zwycięstwu w zaległej potyczce w Białogardzie debrznianie znacznie zwiększyli swoje szanse na pozostanie w drugoligowym towarzystwie. Jednak scenariuszy wydarzeń na nadchodzący weekend jest ciągle wiele. Pamiętajmy, że wg regulaminu rozgrywek ostatnia drużyna ligi spada szczebel niżej, natomiast ekipy, które zajmą siódmą i szóstą lokatę będą rywalizować o uniknięcie degradacji w dwumeczach barażowych zaplanowanych na 18 kwietnia i 1 maja wg zasady "na krzyż", czyli szósty zespół grupy północnej z siódmym grupy południowej i siódmy z północnej z szóstym południowej. Okupowana obecnie przez czerwono-niebieskich z Debrzna piąta lokata jest wiec ostatnią "bezpieczną".
Co przyniesie nam finałowa runda sezonu? Gramy na własnym terenie z liderem oraz czwartym teamem rozgrywek. Chrobry idzie w rundzie rewanżowej jak burza, bez skrupułów pokonując kolejne przeszkody. Rywale z Miedzyzdrojów odnieśli same zwycięstwa i to w jakim stylu!!! Wygrane cztery razy po 9:1 i na dokładkę 7:3 z Koszalinianinem wzbudzają szacunek i respekt. Nie ma co ukrywać, dobry rezultat w tym meczu byłby ogromnym sukcesem pingpongistów Flex-in/MKS. Z kolei mecz z ATS-em to wielka niewiadoma. Przeciwnik ze Stargardu dysponuje wyrównaną kadrą złożoną z trzech młodych zawodników i doświadczonego Mirosława Dobrzańskiego. Wynik tej konfrontacji jest absolutnie otwarty. W I rundzie przegraliśmy z Chrobrym 3:7, natomiast z ATS-em zanotowaliśmy remis 5:5. Co ciekawe, w sezonie 2007/2008 obydwa spotkania ze stargardzianami także kończyły się wynikiem 5:5! Ważne będzie to, co wydarzy się w Debrznie, lecz równie istotne będą wieści z Koszalina i Białogardu. Tam zagrają walczące z MKS-em o uniknięcie baraży Champion Police i TT 2005 Białogard. Całkowicie nie można także odbierać szans Sparcie Złotów, choć sytuacja tej drużyny jest zdecydowanie najtrudniejsza. Kluczowe może się w końcowym rozrachunku okazać to, że Flex-in/MKS ma z wszystkimi rywalami z dołu tabeli dodatni bilans dwumeczów. To będziemy brać jednak pod uwagę dopiero w przypadku uzyskania po niedzielnych meczach jednakowego dorobku punktowego z całej edycji 2008/2009.
Z pewnością nie zabraknie emocji, dlatego jak zawsze serdecznie zapraszamy miłośników tenisa stołowego do hali Zespołu Szkół! Debrznianie wystąpią w potyczkach z Chrobrym i ATS-em w składzie: Jarosław Zawisza i Mirosław Wroński (I stół), oraz Rafał Obara, Sebastian Michno i Sławomir Babiński (II stół). Trzymajmy kciuki!!!