Juniorzy wznawiają rozgrywki 26.03.2009r.
W weekend 28/29 marca rozpoczyna się runda wiosenna w klasie okręgowej juniorów starszych. Wprawdzie piłkarze MKS-u Debrzno mają w pierwszej serii spotkań pauzę i wiosnę inaugurują dopiero za tydzień, jednak już teraz chcielibyśmy przeanalizować co czeka debrzneńską młodzież w najbliższych tygodniach.
Bardzo dobra postawa czerwono-niebieskich jesienią zapowiada duże emocje w rundzie rewanżowej. Przypomnijmy, że MKS prowadzi w swojej grupie okręgówki, mając punkt przewagi nad Koralem Dębnica i Brdą Przechlewo oraz dwa nad Kaszubią Studzienice. Właśnie te cztery kluby będą walczyć o pierwszą lokatę na koniec edycji, premiowaną... no właśnie, czym? Słupska klasa okręgowa liczy cztery grupy. MKS lideruje jednej z nich, w pozostałych trzech na czele znajdują się Jantar/Żaki 98 Ustka, Jantaria/Orkan Pobłocie i GKS Kołczygłowy. Od sezonu 2009/2010 ma funkcjonować nowa liga, utworzona z najlepszych zespołów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. To spowoduje, iż większa liczba klubów będzie miała możliwość awansu do Pomorskiej Ligi Juniorów, zarówno z terenu gdańskiego, jak i słupskiego. Wiele wskazuje na to, że aż 3 drużyny z podokręgu słupskiego uzyskają prawo gry w PLJ. Ponieważ mamy 4 grupy klasy okręgowej, niezbędne będą więc baraże o te trzy miejsca. Na jakich zasadach będą rozgrywane zadecyduje Podokręg Słupski pod koniec rozgrywek. Póki co przed nami pauza, a za tydzień arcyciekawa konfrontacja derbowa z Brdą Przechlewo, po której będzie można cokolwiek powiedzieć o szansach debrznian na zajęcie wysokiej pozycji w lidze.