Bez powodzenia na inaugurację 18.04.2009r.
Z zerowym dorobkiem punktowym wrócili z Tuchomia juniorzy młodsi. MKS uległ Myśliwcowi 1:2, tocząc całe 80 minut wyrównaną walkę.
Wprawdzie gospodarze szybko, bo w 8 minucie uzyskali prowadzenie, lecz potem czerwono-niebiescy dzielnie stawiali im czoła nie dopuszczając do zbyt wielu groźniejszych sytuacji pod bramką Dawida Białasa. W 60 min. miejscowi podwyższyli na 2:0 i to był w zasadzie rozstrzygający moment spotkania. Próbowaliśmy zdobyć kontaktowego gola, m.in. ładnie uderzył z dystansu z rzutu wolnego Wojciech Taras. Dopięliśmy swego dopiero w ostatnich sekundach konfrontacji, gdy po wykopie piłki przez Białasa sprytnym lobem pokonał golkipera z Tuchomia W.Taras. Na podjęcie walki o doprowadzenie do remisu nie wystarczyło już czasu. Pierwsze ligowe występy zaliczyli w barwach MKS-u Rafał Małecki, Ernest Weigelt (wystąpił również kilka minut w meczu juniorów starszych w Gostkowie), Damian Smoliński, Michał Biszczanik i Tomasz Jarosz.
W drugim wiosennym spotkaniu debrznianie zagrają u siebie ze Startem Miastko wyjątkowo w piątek 24 kwietnia o godz. 17.00.

Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 2:1 (1:0)
Bramka dla MKS-u: Wojciech Taras (80)
MKS: Białas - Jadwidzic, W.Taras, Pawlik (77 M.Biszczanik), A. Molenda (74 B.Bucholc) - Paliwoda (80 Jarosz), Małecki (59 Weigelt), Marczak, M.Bucholc - Mazur (71 Miły), Smoliński (48 A.Biszczanik)