Zawisza na pożegnanie 12.06.2009r.
13 czerwca o godz. 15:00 w przedostatniej serii spotkań sezonu 2008/2009 MKS zagra u siebie z Zawiszą Borzytuchom. O tej samej porze odbędą się wszystkie pozostałe konfrontacje 25 kolejki, gdyż Podokręg Słupski tradycyjnie postanowił, że obligatoryjnie wszyscy uczestnicy rozgrywek przystąpią do gry o jednakowej godzinie w dwóch ostatnich kolejkach.
Potyczką z Zawiszą debrznianie pożegnają się ze swoimi kibicami i mamy wielką nadzieję, że ten ostatni w sezonie występ przed własną publicznością będzie udany i dopiszemy czerwono-niebieskim kolejne trzy punkty. Powodów by tak myśleć jest przynajmniej kilka, ale najważniejsze to te, iż zespół MKS-u Debrzno prezentuje w drugiej części rundy wiosennej dobrą dyspozycję, natomiast ekipa Zawiszy zainkasowała od marca zaledwie 4 punkty. Do składu MKS-u wróci zapewne Łukasz Płóciennik (koniec karencji za kartki), nasz zespół będzie tym razem musiał radzić sobie bez Grzegorza Wirkusa (sprawy osobiste) i Mirosława Kisełyczki (wyjazd z juniorami starszymi do Lipnicy). Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Grzegorza Apryasa.
Dotychczas tylko trzykrotnie MKS grał oficjalne mecze z Zawiszą. Poprzednia wizyta drużyny z podbytowskiej miejscowości miała miejsce... ponad 15 lat temu, wiosną 1994 r. Po długiej przerwie obydwa kluby zmierzyły się jesienią ubiegłego roku i wtedy MKS zwyciężył 2-0, po bodaj najłatwiejszym meczu wyjazdowym w całym sezonie. Teraz liczymy znowu na wygraną debrznian i przybliżenie się do szóstej lokaty w końcowej tabeli rozgrywek grupy drugiej A-klasy.
Zapraszamy na Stadion Miejski w sobotnie popołudnie.

1. 05.09.1993r. Zawisza - MKS 5-1 (3-1), S. Nylec (klasa A)
2. 02.04.1994r. MKS - Zawisza 1-1 (0-1), R. Nylec (klasa A)
3. 02.11.2008r. Zawisza - MKS 0-2 (0-1), Staniol, P. Klejdysz (klasa A)

Jedno zwycięstwo MKS-u, jeden remis, jedna wygrana Zawiszy. Bramki 6-4 na korzyść naszych rywali.